Çözüldü Valorant 1280X960 çözünürlük ve FPS sabitleme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

berkayx

Hectopat
Ben normalde csden alışkanlığım olduğu için en başta 1280x960 oynamak istedim, 4:3'te daha rahatım fakat şöyle bir sorunum var. Ayarlardan 1280x960 75 HZ seçiyorum. Seçtikten sonra oyuna girince FPS 60'a sabitleniyor. V-Sync açık, neden diye soracak olursanız kapattığım zaman fpsim yüksek olduğu halde çok fena oyun kasıyor. Yardımcı olursanız sevinirim, iyi forumlar.

Son düzenleme:
Çözüm
Görüntü ayarlarından ekran yenileme sıklığını 75HZ yaptınız değil mi? Basit bir öneri ancak gözünüzden kaçmış olabilir.
Sorununuz FPS sabitleme değil, FPS düşmesi o zaman. FPS sabitleme olayını v-Sync kapatarak çözersiniz fakat kasma olayını incelememiz çözmemiz gerekiyor. Sistem özelliklerinizi yazabilir misiniz?

Sorununuz FPS sabitleme değil, FPS düşmesi o zaman. FPS sabitleme olayını v-Sync kapatarak çözersiniz fakat kasma olayını incelememiz çözmemiz gerekiyor. Sistem özelliklerinizi yazabilir misiniz?
FPS'im yüksek, 200-250 civarında. Sistemim ise Ryzen 3 2300X, RX570 8GB, 8GB RAM. Bunun harici gerekli olabilecek ve verebileceğim bir sistem parçası olmadığını düşünüyorum.
Görüntü ayarlarından ekran yenileme sıklığını 75HZ yaptınız değil mi? Basit bir öneri ancak gözünüzden kaçmış olabilir.
Evet.
Sorun çözüldü, görüntü ayarlarından yenileme sıklığını 75 yapınca düzeldi. @eowejan adlı arkadaşa teşekkürler.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı