Valorant 150 FPS fakat oyun akıcı değil

xoxtek

Hectopat
Ben Valorant'ta 150 FPS üstü alıyorum ve 144Hz kullanıyorum. Fakat YouTube'da bazı yabancı kanallar ben ile aynı FPS'yi alıyor fakat onların oyunları daha smooth geliyor. Niye böyle veya nasıl oyunu daha smooth yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben Valorant'ta 150 FPS üstü alıyorum ve 144Hz kullanıyorum. Fakat YouTube'da bazı yabancı kanallar ben ile aynı FPS'yi alıyor fakat onların oyunları daha smooth geliyor. Niye böyle veya nasıl oyunu daha smooth yapabilirim?

V-Sync açmayı denediniz mi?

Monitöründe G-Sync veya FreeSync açmayı dene.
Bunların hiçbiri yoksa V-Sync açmayı dene.
Her oyunda V-Sync diye yazmayabilir eğer V-Sync yoksa Dikey Senkronizasyon yazar.

V-sync denedim fakat input lag eklediği için oyun oynanmaz hale geliyor, FreeSync açtığım da böyle monitör sanki yanıp sönüyormuş gibi oluyor, evet 144Hz kullandığıma eminim.

V-sync denedim fakat input lag eklediği için oyun oynanmaz hale geliyor, FreeSync açtığım da böyle monitör sanki yanıp sönüyormuş gibi oluyor, evet 144Hz kullandığıma eminim.
Selamlar öncelikle. Zamanında 75Hz bilgisayarımda da ağır yırtılmalar yaşıyordum. Oyun içi ayarları bir bir dene. Yeterince etkilemezse görüntü kısmından fps'ini kısıtla. Oyunlarda, 150 fps'in aniden 70'e düşmesine şahit olmak yerine kendinize ortalama bir fps bulun ve ona kısıtlayın. Yırtılmalar bitecektir. Bu sistemle bile düşük ayarlarda 70 fps akıcı oynayabiliyordum. Umarım yardımcı olur.

Bilmediğimden soruyorum benim monitörüm 165 hz ve ortalama 190 240 arası fps alıyorum oyun içinde, fps'i 165'e sabitlememin bir yararı olur mu yoksa normal şekilde oynamaya devam mı edeyim? fps kısıtlamanın bir faydası var mı?

Bilmediğimden soruyorum benim monitörüm 165 hz ve ortalama 190 240 arası fps alıyorum oyun içinde, fps'i 165'e sabitlememin bir yararı olur mu yoksa normal şekilde oynamaya devam mı edeyim? fps kısıtlamanın bir faydası var mı?
Fpsde ani düşüş yaşamıyorsanız bence kısıtlamya gerek yok çünkü ne kadar çok fps o kadar az input lag.

Geri
Yukarı