Valorant 200 FPS veren sistem 40 FPS'e düştü

Valorant'ın optimizasyonunda hep bir problem vardı FPS gelen güncellemelerle sürekli dalgalanıyor. Evet işlemci bazlı bir oyun olduğu için işlemcinin düzgün beslendiğinden bir emin ol. RAM, soğutucu ve termal macun yenileme vs. 100 ve 200FPS arasında bariz bir fark var önce normal düzeyde kaç aldığınızı söyleyebilir misiniz? Eğer ortalama 100 ise farklı konuşulabilir çünkü
100 120 arası fps alıyorum ama dediğim gibi maçın ortasında 30 40 oluyor

Hocam ayarlardan oyun modunu açıp Valorant'ı seçtinizmi
oyun modu açık ve grafik ayarlarından valorantı seçip yüksek performansa aldım

ekran kartı eski driver kullan, ayrıca valorant nerede kurulu
eski driver kurma meselesini pek anlamadım eskiden 391.35 sürüm bi driver kullanıyodum şimdi 425.31 kullanıyorum

Sisteminiz nedir?
gt650m i73610qm 8gb ram

SSD arıza yaptıysa yapar bende de yapıyordu yeni ssd taktım sorunsuz devam etti
bide bi şey daha sormak istiyorum sorun vanguardda olabilirmi çünkü normalde valorant kurulduktan sonra çoğu zaman sistemi yeniden başlat diyodu böyle bi uyarı çıktıktan sonra sistemi yeniden başlatıp valoya girince bir sorun olmuyor vanguard ve valorantı tamamen silip tekrar yüklesem sorun çözülürmü

Son düzenleme:
İşlemcin düşük, ekran kartında keza ve üzerine bir de tek slot sanırım 8 RAM yeterli olmayacak hatta 120 FPS alman bile güzel, oyun işlemci bazlı olduğu için işlemciyide RAM takviyesiz beslemek %100 mümkün değil. FPS düşüşü oyun içi aksiyon ve atılan nade ve skill sayesinde anlık FPS düşüşü kasma donma normaldir stabil güçte olmayan sistemlerde -50 -60 değişir anlık olarak. Sizde de böyle bir durum var bu normal, donanım takviyesi yapıp işlemcinizin fanlarını temizleyip termal macunla yenileyip RAM'de arttırırsanız performans daha kararlı olur fakat yine de yeni bir sistem düşünebilirsiniz, iyi günler

Geri
Yukarı