Valorant 200 FPS veren sistem 40 FPS'e düştü

devsosisli

Femtopat
Daha fazla  
Eskiden Valorant'ta 100 200 FPS değerlerini rahat gören bilgisayarım şimdi maçın ortasında FPS'i 30 veya 40'a bazen de 50'ye sabitliyor. Bu sorun başka oyunlarda olmuyor. Bilgisayarı bu yıl temizlettirdik format attık ben mi bir ayarı gözden kaçırdım? Biri söyleyebilir mi ya da Valorant'ın optimizasyonunda mı bir sıkıntı var bu sorunu başka yaşayan var mı?

Problem neyden kaynaklı bilmiyorum ama aynı problemi birebir 2 arkadaşım da yaşıyor. Daha benim başıma gelmedi ama son zamanlarda yakın çevremden ve dışarıdan fazlaca duymaya başladım.

Eskiden Valorant'ta 100 200 FPS değerlerini rahat gören bilgisayarım şimdi maçın ortasında FPS'i 30 veya 40'a bazen de 50'ye sabitliyor. Bu sorun başka oyunlarda olmuyor. Bilgisayarı bu yıl temizlettirdik format attık ben mi bir ayarı gözden kaçırdım? Biri söyleyebilir mi ya da Valorant'ın optimizasyonunda mı bir sıkıntı var bu sorunu başka yaşayan var mı?

Oyun modunu açın ayarlardan.

aynı sorun benim pc dede var ama bendeki sorun tüm oyunlarda oluyor nerdeyse
ve ekran kartı sıcaklığından dolayı oluyodu 87 derece yi görünce mhz yi düşürüyodu kart benim sorunum oyüzden sanıyorum

Valorant'ın optimizasyonunda hep bir problem vardı FPS gelen güncellemelerle sürekli dalgalanıyor. Evet işlemci bazlı bir oyun olduğu için işlemcinin düzgün beslendiğinden bir emin ol. RAM, soğutucu ve termal macun yenileme vs. 100 ve 200FPS arasında bariz bir fark var önce normal düzeyde kaç aldığınızı söyleyebilir misiniz? Eğer ortalama 100 ise farklı konuşulabilir çünkü

Gelen güncellemelerle FPS düşüklüğü normal. Bu kadar düşmesi fazla gibi geldi ama illaki farklı etkenlerde vardır. Bilgisayar ısınıyor olabilir mi? Oyundayken MSI Afterburner değerlerinizi kaydedip buraya atar mısınız?

Yeni konular

Geri
Yukarı