Valorant 60 FPS sabit kasma hissi

onurkaplan55

Femtopat
Daha fazla  
RAM
8 GB
Ekran kartı
RX 570
İşlemci
Ryzen 1200 AF
Benim sorunum FPS sabitlemeyince kasma hissi oluyor. Bu normal ama sabitleyince de kasma hissi oluyor. Bunun nedeni nedir? 60 Hz monitör kullanıyorum bu arada.

Benim sorunum FPS sabitlemeyince kasma hissi oluyor. Bu normal ama sabitleyince de kasma hissi oluyor. Bunun nedeni nedir? 60 Hz monitör kullanıyorum bu arada.

Bu sistemde çok normal öncelikle eskiden bende RX570 4 GB MSI ekran kartı R3 2200G işlemci A320MS2H anakart 2x8 3000MHz RAM vardı ben R3 2200G ile bile darboğaz yaşıyordum sen bir de hem 8 GB RAM ile hem de daha kötü bir işlemci ile kullanıyorsun. RX 570 çok güçlü bir kart ama RAM'i 8 GB yapıp işlemciyi yükseltmen lazım.
Bir de monitörün 60Hertz ise çok normal o şu an kullandığım laptoptada oluyor.

Anlık takılmada olmuyor ekran yırtılması da olmuyor ama gözüm kasma hissini görüyor gecikiyormuş gibi desem daha doğru olur.

Yaptığınız hareketler geç mi geliyor? İnput lag deniyor buna. Valorant'ta bu sorunu yaşayan birkaç kişiyi daha görmüştüm. Çözümü hakkında bilgim yok. YouTube'da birkaç video var ama. "Valorant input lag azatma" tarzı aratmalar yaparsanız bulursunuz.

Anlık takılmada olmuyor ekran yırtılması da olmuyor ama gözüm kasma hissini görüyor gecikiyormuş gibi desem daha doğru olur.
Oyun 60 FPS'de çalışırken mouse hareketlerini saniyede 60 kez kontrol ediyor, 144 FPS'de çalışırken saniyede 144 kez kontrol ediyor.
Monitörünüz maksimum 60 FPS gösterebilmesine rağmen 144 FPS'in daha akıcı gelmesi bu yüzden.

Bu sistemde çok normal öncelikle eskiden bende RX570 4 GB MSI ekran kartı R3 2200G işlemci A320MS2H anakart 2x8 3000MHz RAM vardı ben R3 2200G ile bile darboğaz yaşıyordum sen bir de hem 8 GB RAM ile hem de daha kötü bir işlemci ile kullanıyorsun. RX 570 çok güçlü bir kart ama RAM'i 8 GB yapıp işlemciyi yükseltmen lazım.
Bir de monitörün 60Hertz ise çok normal o şu an kullandığım laptoptada oluyor.

Oyun Valorant arkadaşım 8 GB RAM yeter bence R3 1200 AF da zaten RX 570'i rahatlıkla besliyor sorun farklı bence VGA to hdm kullanıyorum ondan mı acaba?

Oyun Valorant arkadaşım 8 GB RAM yeter bence R3 1200 AF da zaten RX 570'i rahatlıkla besliyor sorun farklı bence VGA to hdm kullanıyorum ondan mı acaba? Darboğaz yaşamadığıma eminim Afterburner programından test yaptım
Yaptığınız hareketler geç mi geliyor? İnput lag deniyor buna. Valorant'ta bu sorunu yaşayan birkaç kişiyi daha görmüştüm. Çözümü hakkında bilgim yok. YouTube'da birkaç video var ama. "Valorant input lag azatma" tarzı aratmalar yaparsanız bulursunuz.

Bunu deneğeceğim mantıklı bir cevap

Yeni konular

Geri
Yukarı