Valorant 75Hz'de bu kadar

Jones

Decapat
Valorant oynuyorum. Platin 1'im ve 75Hz 5ms monitörle oldum sizce bu monitörle buraya kadarmı ve 165Hz 0.5ms monitör alsam kendimi geliştirmeden direk kaç rank atlarım?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Mesela sistemine bak oynayışına bak. Ben Intel atom 1.80 GHz Intel HD bay trail ile daha iyi oynuyorum.

Ben yılların CS oyuncusu olarak hiç düşünmeden CS'yi bırakıp Valorant'a geçtim. Çok dengeli, arkasında ilgili bir firma olan, TR pazarına ve kitlesine önem veren, eğlenceli bir oyun. Valve bu tutumuyla CS'yi bitirdi.

Hocam hedef oysa yıllarca çalışmanız lazım önden bunu söyleyeyim. Plat seviyesinden Radyant'a gelmek için ciddi çaba sarf etmek lazım. Kimse bir anlık şans ve doğuştan gelen yetenekle gelmiyor o seviyelere. Yılların FPS birikimi var altında.

Kimse kusura bakmasın bana kalırsa CS’nin yanından geçemeyecek bir oyun mermiler bile kafasına göre gidiyor, Owerwatch’ın uğraşılmamış versiyonundan öte gidemez gibi hissediyorum ama şu konuda haklısınız serverları türkler için güzel olmuş.

Kimse kusura bakmasın bana kalırsa CS’nin yanından geçemeyecek bir oyun mermiler bile kafasına göre gidiyor, Owerwatch’ın uğraşılmamış versiyonundan öte gidemez gibi hissediyorum ama şu konuda haklısınız serverları türkler için güzel olmuş.
Pek öyle değil açıkçası, patternleri belli. Kusura kimse bakmaz, senin böyle düşünmen hiçbir şeyi zaten değiştirmez hocam. Ama mermiler kafasına göre gitmiyor oyunda, belirli patternlar ve oranlar var sabit ve hareketli duruşlar için. Ki zaten öyle baştan savma bir oyun olsaydı bu kadar talep görmez ve oynanmazdı. Beğenen olduğu gibi beğenmeyen de çıkabilir, o başka bir konu. Ben de üst düzey oynamak için CS'nin işkence olduğunu düşünüyorum. Ortalama oyuncular için iyi olabilir belki.

Pek öyle değil açıkçası, patternleri belli. Kusura kimse bakmaz, senin böyle düşünmen hiçbir şeyi zaten değiştirmez hocam. Ama mermiler kafasına göre gitmiyor oyunda, belirli patternlar ve oranlar var sabit ve hareketli duruşlar için. Ki zaten öyle baştan savma bir oyun olsaydı bu kadar talep görmez ve oynanmazdı. Beğenen olduğu gibi beğenmeyen de çıkabilir, o başka bir konu. Ben de üst düzey oynamak için CS'nin işkence olduğunu düşünüyorum. Ortalama oyuncular için iyi olabilir belki.

Hocam araştırmamışsınız bile şu an herhangi bir şekilde spray durumu yok PUBG'de bile daha mantıklı spray scope kapalıyken otursak bile mermiler mantıklı gitmiyor. Scopelar tek tip ve kötü ayrıca CS 1.6'da maçlara katılan biriyim, CS:GO için ise asıl iyi oyuncuların zevk alacağı türden bir oyun kötü bir oyuncuysanız tabbi ki mermiler sekiyor yahu diyenleri görmeniz normal. Ve cidden grafikleri rahatsız edici gibi hissettiriyor valorant.

144Hz 1ms monitör ile bazen mükemmel oynuyorum (bence) bazen patates... Geralt'ın bir lafı aklıma geldi. Bir asker "Çelik kılıcın çok güzel. Yaptıklarını buna borçlu olmalısın." diyor. Geralt "Marifet onu tutan ellerde, tuttuğunda değil." diyor.

Hocam araştırmamışsınız bile şu an herhangi bir şekilde spray durumu yok PUBG'de bile daha mantıklı spray scope kapalıyken otursak bile mermiler mantıklı gitmiyor. Scopelar tek tip ve kötü ayrıca CS 1.6'da maçlara katılan biriyim, CS:GO için ise asıl iyi oyuncuların zevk alacağı türden bir oyun kötü bir oyuncuysanız tabbi ki mermiler sekiyor yahu diyenleri görmeniz normal. Ve cidden grafikleri rahatsız edici gibi hissettiriyor valorant.
Yahu ben profesyonel oyuncuyum diyorum bana araştırmamışsınız diyosunuz, komik oluyor cidden. Hangi maçlara katıldınız CS'de? Sizin beğenmemeniz sadece sizi bağlar, sözlerinizin bağlayıcılığı sıfır. Ayrıyetten aşağıya gerekli şemayı da bırakıyorum. Bilmediğimiz konularda cahil özgüvenini arkamıza alıp açıklamalar yapmayalım. "Mermilerin mantıklı gitmesi" ne demek, neden bahsediyorsunuz onu bile bilmiyorsunuz gibi geldi bana. Öznel yargıları yaparken de "bu böyle, şu şöyle" diye değil, "ben böyle düşünüyorum, bana böyle hissettiriyor" şeklinde yapalım.

Dosya Ekleri

• 3duhosycjvq41.png
    3duhosycjvq41.png
    296,6 KB · Görüntüleme: 214
"Ekipmanlar sizi daha iyi oyuncu yapmaz." Hem doğru hem yanlış. 75Hz ile oynayan birisi 144Hz geçtiğinde erken vurma imkanı daha yüksek olur. Diğer ekipmanlar içinde öyle Klavye tepki süresi, Fare tepki süresi, optiği, 7.1 kulaklığa sahip olduğunda adamı daha rahat fark edersin. Kısaca daha iyi imkanları olur.

Kulaklık ve mouse dışında sizi iyi oynatacak bir ekipman yok, fare de 200 300 TL'ye alacağınız elinize uyan istediğiniz hızda çalışabilen bir fare olsa yeterli SteelSeries mesela. İyi oynamanızı sağlayacak tek ekipman kulaklığınız, sesleri duymanız için

"Ekipmanlar sizi daha iyi oyuncu yapmaz." Hem doğru hem yanlış. 75Hz ile oynayan birisi 144Hz geçtiğinde erken vurma imkanı daha yüksek olur. Diğer ekipmanlar içinde öyle Klavye tepki süresi, Fare tepki süresi, optiği, 7.1 kulaklığa sahip olduğunda adamı daha rahat fark edersin. Kısaca daha iyi imkanları olur.
Erken vurmadan kastımız milisaniyelik, çok küçük farklar. Elbette minimal düzeyde daha iyi olur, kötü olacak hali yok. Daha iyi oyuncu yapmaz derken anlatılmak istenen farklı bir alt metin var. Plat 1 oyuncuyu Diamond 1 yapacak fark ortaya asla çıkmaz, anlaşılması gereken nokta bu. Genelde bu ekipmanları hiç denememiş insanların yanılgısı bu.

@berkayytekinn Zaten öyle çok küçük farklar ama matchmaking oyunlarda bu küçük dediğimiz farklar önemli. Tabii bi' monitör ile Plat 1'den Diamond olacak hali yok ama kendisini geliştirmesi yanı sıra ekipmanın da katkı sağlıyacağını söyledim ve yanlış bir şey yok. Matchmaking oyunlar oynamayanlar zaten ekipmana çok da para vermesine gerek yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı