Çözüldü Valorant açılırken GPU Error hatası veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Oğuzhan.dm

Hectopat
Merhaba arkadaşlar,

Birkaç gün önce Valorant açılmıyor diye çözüm aradım ve çözüm yolunda BIOS ayarlarından "Secure Boot seçeneğini aktif et" diyordu, ben de ettim.

Bundan sonra kasa fanı maksimum devirde çalışmaya başladı ve ekranlarıma görüntü gelmedi, ne kadar reset atsam da BIOS pilini çıkarıp bekletsem de durum düzelmedi.

Son olarak tüm görüntü kablolarını söküp, yalnızca birini VGA girişine takarak görüntü gelmesini sağladım. Tabii akabinde diğer kabloları da takarak bilgisayarı normale çevirdim ve bir daha sorun yaşanmaması için BIOS ayarını disabled yaptım ve artık kurtulduğumu sandım.

Ancak artık bununla bağlantılı farklı bir sorun yaşamaktayım. Riot Games oyunlarını açtığında, GPU error hatası ile karşılaşıyorum ve diğer oyunlarda ise herhangi bir hata ile karşılaşmadan 1 dakika içerisinde oyun donarak çöküyor.

Çözüm adına dediğim gibi BIOS ayarlarını resetledim, format attım ama nafile. Bu noktada yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Çözüm
Bu iki sorun arasında bri bağ olmayabilir. Ekran kartın, sürücü sürümü ve aldığını hatayı belirt.

Merhaba,
Sürücü versiyonum ve hata görüntüsü aşağıdaki gibi. Bu arada artık bu hatayı da vermiyor, her oyun 30 saniye- 1 dakika arası çalışıp, hata vermedin Black screen ile yanıt vermeyi bırakıyor.

1648632258201.png

Bu arada sanırım Grup İlke Düzenleyisici'nden TMP 2.0'ın aktif edilmesine yönelik bir BAT dosyası çalıştırmıştım. Ancak cihazım TPM 2.0 desteklemiyor, belki bununla bağlantısı da olabilir diye aklıma şimdi geldiğinden belirtmek istedim.

Sorunum termal macun yenilemesi ile çözülmüş bulunuyor, bilginize.
Bu iki sorun arasında bri bağ olmayabilir. Ekran kartın, sürücü sürümü ve aldığını hatayı belirt.

Merhaba,
Sürücü versiyonum ve hata görüntüsü aşağıdaki gibi. Bu arada artık bu hatayı da vermiyor, her oyun 30 saniye- 1 dakika arası çalışıp, hata vermedin Black screen ile yanıt vermeyi bırakıyor.

1648632258201.png

Bu arada sanırım Grup İlke Düzenleyisici'nden TMP 2.0'ın aktif edilmesine yönelik bir BAT dosyası çalıştırmıştım. Ancak cihazım TPM 2.0 desteklemiyor, belki bununla bağlantısı da olabilir diye aklıma şimdi geldiğinden belirtmek istedim.

Sorunum termal macun yenilemesi ile çözülmüş bulunuyor, bilginize.

Dosya Ekleri

• IMG_20210410_032423.jpg
    IMG_20210410_032423.jpg
    154,7 KB · Görüntüleme: 93
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı