Çözüldü Valorant açılışta hata

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Rifat Sezer

Hectopat
Valorant'ı sitesinden indirim kurmak için Install VALORANT.exe'ye tıkladığımda 'Uygulama yan yana yapılandırması doğru olmadığından başlatılamadı.' hatasını alıyorum. Bunun için Process Monitor'de hata raporu aldım ve dropbox'a yükledim. İncelenmesi için buraya bırakıyorum.
Linki paylaşamamış olabilirim diye mediafire linkini de bırakıyorum.

Son düzenleme:
Hocam tam emin değilim ama drop bulunan hesabınız olmadan oyunu zaten yükleyemiyorsunuz diye biliyorum.
Drop düşürdüğüm bir hesabım vardı. Eski sistemde oynuyordum. Dün yeni sisteme geçtim, oyunları yüklerken onu da yükleyeyim demiştim fakat 'Uygulama yan yana yapılandırması doğru olmadığından başlatılamadı.' hatasını alıyorum. Kafama takılan nokta bu.

Drop düşürdüğüm bir hesabım vardı. Eski sistemde oynuyordum. Dün yeni sisteme geçtim, oyunları yüklerken onu da yükleyeyim demiştim fakat 'Uygulama yan yana yapılandırması doğru olmadığından başlatılamadı.' hatasını alıyorum. Kafama takılan nokta bu.
Hocam sisteminizde bunlar yüklü mü? Kaldırıp tekrar kurar mısınız?
Visual C++ 2005
Visual C++ 2008
Visual C++ 2010
Linki vereyim: Visual C++

Yüklemiştim kaldırdım tekrar yükledim ama 2010'u kuramadım. Daha yeni bir versiyonu yüklü olduğu için kurulmadı 2010. Diğerlerini sorunsuz kurdum.
Hocam eğer diğer Visual C++ yazılımları eksik değilse ve DirectX yazılımı yüklü değilse çok yüksek bir ihtimalle sorun Valorant kaynaklı. İsterseniz oyun çıkana kadar 1-2 gün bekleyin ve tekrar deneyin. Eğer yine aynı sorunla karşılaşırsanız yeni konu açın.

Hocam eğer diğer Visual C++ yazılımları eksik değilse ve DirectX yazılımı yüklü değilse çok yüksek bir ihtimalle sorun Valorant kaynaklı. İsterseniz oyun çıkana kadar 1-2 gün bekleyin ve tekrar deneyin. Eğer yine aynı sorunla karşılaşırsanız yeni konu açın.
dxdiag'tan baktığımda DirectX sürümünün DirectX 12 olduğunu görüyorum. Oyunun çıkmasını beklemekte fayda var o zaman. Teşekkür ederim yardımların için.

Çözüm
hocam isterseniz [Çözüm] Uygulama yan yana yapılandırması doğru olmadığından başlatılamadı - Technopat Sosyal şuraya bakın genel olarak çoğu oyun/progarm da bu sorunun sebebi ve çözümü aynı oluyor onun dışında windows diskteki dosyaya erişemiyor hatası alırsanız vanguardı silmeniz ve oyunu açtığınızda tekar kurmanız gerekecektir iyi günler
Dediğin linkteki şekilde sorunu çözdüm dostum sağolasın, uğraştırdı ama çözdüm nihayetinde. Konu kapanabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı