Valorant ikinci açılışta açılmıyor

İşletim sistemi
Windows 10

batuhandnd

Kilopat
Daha fazla  
Sorunumun tanımı başlıkta da olduğu gibi gayet basit. İster bilgisayarı açar açmaz olsun ister bir süre geçsin ilk açılışta oyuna rahatlıkla 3-5 saniyede girerken, oyunu kapatıp tekrar açmak istediğimde ise oyun yükleme ekranında takılıp kalıyor ve oyunu hiçbir şekilde kapatamıyorum. Reset atmak zorunda kalıp, reset attıktan sonra tekrar oyuna giriş yapabiliyorum. Ama yine ikinci kez oyuna girmeye çalışınca problem tekrarlıyor. İşin garip tarafı bu durum başka hesapta oyuna girmeye çalıştığımda yaşanmıyor. Problemsiz bir şekilde kaç kez girersem gireyim sorun çıkmıyor.

Bu problemi oyun destek ekibiyle yaklaşık 3 hafta tartıştık, denemediğimiz şey kalmadı. Sistem logları, internet bağlantı değerlerim, oyun dosyalarım, format, internet bağlantı ayarları (DNS, IPv6 vs) bir sürü denemeler yapsak da sorunu düzeltemedik. En son %localdataapp%'dan Riot Games ve Valorant dosyalarını silip oyuna girmeye çalıştığımda problem çözülmüş gibi gözüktü. Bir süre bu şekilde oyuna giriş sağlayabildim. Bu durumdan dolayı da oyun dosyalarıyla alakalı bir problem olduğunu düşündük fakat Config de silsek format dahi atsak problem düzelmedi. Halihazırda %localdataapp%'da dosyaları silsem de problemim devam etmeye başladı.

Yeni Client ile birlikte sorunum çözülmüştü fakat şu anda problemim tekrarlıyor. Bu sıkıntıyı tecrübe eden, bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim. Çünkü oyun destek ekibi sürekli kendini tekrarlıyor ve bana gerekli yardımı maalesef sağlayamadılar. Üç haftalık sayfalarca yazışma, 9-10 tane farklı destek çalışanı değişse de problem çözüme kavuşmadı.

Teşekkürler.

Sistem:
R5 5600X.
RTX 3060.
Windows 10.

Geri
Yukarı