Valorant aim kötüleşmesi

Arda goktas

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar aimim bir maç iyi beş maç kötü oluyor. Nedenini anlamıyorum. Günde en az 30 dk DM gir falan diyorlar ama ben Max 4 el giriyorum. Aimim gelişmek yerine her geçen gün kötüleşiyor aimim. Çok tutarsız resmen. Rankım 3 sezondur (dia 1) dia 2'yi bile göremedim. Bu arada CS'den falan gelmedim toplam 1 yıllık bir rekbetçi FPS oyun deneyimim var. Ondan önce ayda 1 kez falan ya giriyordum ya girmiyordum. PC yüzünden PC değiştirince oynamaya başladım. Asıl hesabımda ranked girmeden önce DM yerine smurf hesapda ranked giriyordum. Sonrada orada oynadığım için sıkılıp çıkıyordum. Asıl hesapda günde 2 el dereceli girip çıkıyordum. Son 3 aydır böyle. Acaba çok smurf hesapda girdim diye mi aim kötüleşti ve de çok fazla smurf geliyor her el karşıma. Bir adam gelip 35-40 vuruyor. Adamların ping 5-10 bilmem kaç Hz monitör var adamda benim 25-30 ping 144 Hz monitörüm var. Bence kesinlikle yeterli ama yine de adamlar koşarak vurmuş gibi çıkıp 1 mermi atıyorlar ve de bende Crosshair değiştirme bağımlılığı var. Neredeyse her tur cross değiştiriyorum. Bu sezonun çerçevesini dia 1 tamamladım yine en son dia 1 69 lp deydim şu an plat 1 0 lp deyim 15 el lose 1 el Win aldım sadece mental de çok düştü yeni sezona 25 gün civarı bir süre var mental res atmayı düşünüyorum ve de son olarak şunu söyleyeyim çoğu kişi oyuna Gold başlıyor hızlı hızlı olması gerektiği ranka gidiyor yani bende öyle değil her rank da en az 1 sezon kaldım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bendede oluyor ama bence bir yerden sonra oynarken dikkatın dağılıyor yada oynama hevesin gidiyor. O yüzden ben en fazla 5 maç falan atıp çıkıyorum onun üstünde girdiğim zaman oynayamıyorum.

"Bence kesinlikle yeterli ama yine de adamlar koşarak vurmuş gibi çıkıp 1 mermi atıyorlar" bundan anladığım kadarıyla pozisyon alma konusunda sıkıntın var. Örnek veriyorum ben ne iyi ne kötü bir oyuncuyum yıllardır orta-üst seviyede comp fps oynarım. Bazen oyunu fazlaca domine ederim her cross koyduğum yerden adam çıkar dediğin gibi 1 mermi atarım bazen de nereye preaim alsam tersinden adam çıkar çok az vururum. Domine etmemin sebebi rakiplerin kötü pozisyon alması, her zaman ilk bakılan yerlerden peek atmaları. Kötü oynamamın sebebi de rakiplerin tahmini zor, alışılmışın dışında pozisyon almaları olur genelde. Misal her zaman oynadığım şekilde oynayıp kötü oynuyorsam o maç mantığımın dışına çıkıp bana aptalca gelen şeyleri yapmaya çalışırım çoğu zaman da işe yarar.

Çoğu kişi oyuna Gold başlıyor hızlı hızlı olması gerektiği ranka gidiyor yani bende öyle değil her rank da en az 1 sezon kaldım.

Böyle bir şey yok bu arada, 3 ay demirde 6 ay bronzda 1 ay gümüşte kaldım son 7-8 aydır Gold stuckum. Benim eğlencesine girdiğim çok maç oluyor, ekip olarak trollüz genelde ama yine de kötü oynamıyoruz. Defalarca Gold 3 9X kpye geldim ve kaybettim sonra pes ettim. Son 1-2 aydır pek oynamıyorum.

Böyle bir şey yok bu arada, 3 ay demirde 6 ay bronzda 1 ay gümüşte kaldım son 7-8 aydır Gold stuckum. Benim eğlencesine girdiğim çok maç oluyor, ekip olarak trollüz genelde ama yine de kötü oynamıyoruz. Defalarca Gold 3 9X kpye geldim ve kaybettim sonra pes ettim. Son 1-2 aydır pek oynamıyorum.

Çoğu kişi herkes değil. CS den gelenler falan çıkıyor direk

Bir örnek daha vereyim. Csden valoranta ilk geçtiğimde daha çoğu heronun skillerini, mapleri bile bilmeden sadece sage pickleyerek 2 sezon içinde immo 2 ye çıktım. Şimdi 6-7 heroya main düzeyinde hakimim ihtiyaç duyulması halinde de her heroyu oynarım, maplere de hakimim ama rankım dia 1 ve 2 sezondur çakılı😂.

Bir örnek daha vereyim. CS'den Valorant'a ilk geçtiğimde daha çoğu Hero'nun skillerini, mapleri bile bilmeden sadece Sage pickleyerek 2 sezon içinde immo 2'ye çıktım. Şimdi 6-7 Hero'ya main düzeyinde hakimim ihtiyaç duyulması halinde de her Hero'yu oynarım, maplere de hakimim ama rankım dia 1 ve 2 sezondur çakılı😂.

Bilemiyorum ya artık herkes iyi oynuyor sanki bu arada aim koymam çok iyi değil ama class peek noktalarında genelde beklemem son zamanlarda saçma salk hareketler yapıyorum öyle kill alıyorum mesela breez mapinde tabanca turunda savunmada 0 Shift tüp koşmak gibi genelde bakmıyorlar min. 2 vuruyorum.

Bilemiyorum ya artık herkes iyi oynuyor sanki bu arada aim koymam çok iyi değil ama class peek noktalarında genelde beklemem son zamanlarda saçma salk hareketler yapıyorum öyle kill alıyorum mesela breez mapinde tabanca turunda savunmada 0 Shift tüp koşmak gibi genelde bakmıyorlar min. 2 vuruyorum.
Win, rank önemsemeden oyundan keyif almaya çalışmak lazım. Solo rank kasmak için hem çok iyi oynamak hem de çok sağlam mentale sahip olmak lazım. Eskiden her maçı kazanmak için çok kafa patlatırdım takım ihtiyaç duyuyorsa taktikler falan verirdim ama inan çok yorucu böyle oynamak maçtaki herkes yerine düşünmeye çalışmak. Win alsam bile hem hiç keyif almıyordum hem de 1 maçtan sonra ağzımla tır çekmiş gibi yoruluyordum. En iyisi akışına bırakıp usul usul oynamak bana göre.

Win, rank önemsemeden oyundan keyif almaya çalışmak lazım. Solo rank kasmak için hem çok iyi oynamak hem de çok sağlam mentale sahip olmak lazım. Eskiden her maçı kazanmak için çok kafa patlatırdım takım ihtiyaç duyuyorsa taktikler falan verirdim ama inan çok yorucu böyle oynamak maçtaki herkes yerine düşünmeye çalışmak. Win alsam bile hem hiç keyif almıyordum hem de 1 maçtan sonra ağzımla tır çekmiş gibi yoruluyordum. En iyisi akışına bırakıp usul usul oynamak bana göre.

Haklısın zaten dereceli sistemide berbat oyunun ben dia 1 olmama rağmen Gold 2 adam geliyordu oyunuma karşımda ise immortl vardı o maç Gold adamın oynayışını görseniz gülmekten yarılırdınız zaten dia üstü kasacaksan ya takım lazım ya da çok iyi aim. Mental res atmaya karar verdim LoL geçiyorum :D ( Call of Duty Modern Warfare geçeceğim yeni olanına)

Yeni konular

Geri
Yukarı