Çözüldü Valorant aniden donuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

NorinRadd

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i3 12100f

Gigabyte rx 5600xt 6 gb vram

2x8 gb ram

Gigabyte H610M K
Arkadaşlar Valorant oynarken bir anda oyun donuyor ama hiçbir FPS sıkıntısı yok arkada Discord falan her şey tam tıkırında çalışıyor Valorant'ta çalışıyor ama ekran takılıyor ses falan var yani nasıl çözerim?

Onu nasıl yapacağım dostum?
Windowsunuz güncel mi Update kısmından güncelleştirme var mı kontrol edin.

Oyunu oynadığınız ayarları düşüğe çekip FPS dalgalanması yaşamamak için monitorunuz 60 hz ise 63 75 ise 80 vb. yapın.

Arkada açık olan discord vb. şeyleri kapatarak deneyin.

Windows'unuz güncel mi Update kısmından güncelleştirme var mı kontrol edin.

Oyunu oynadığınız ayarları düşüğe çekip FPS dalgalanması yaşamamak için monitorunuz 60 Hz ise 63 75 ise 80 vb. yapın.

Arkada açık olan Discord vb. şeyleri kapatarak deneyin.

Windows güncel
FPS 100 ile 140 arasında git gel yapıyor 80'e sabitleyebilirim.
Arkada Discord açık ama ondan oldugunu pek sanmıyorum ama denerim.

Valorant kısayoluna sağ tıkla oaradan özelliklere gir ve özelliklerin içerisinde yukarıda uyumluluk var ona gir. Orada tam ekran iyileştirmelerini devre dışı bırak var, yanındaki kutucuğa tik atıp uygula demen yeterli.

Oyuna herhangi bir etkisi olur mu dostum.

Windows güncel
FPS 100 ile 140 arasında git gel yapıyor 80'e sabitleyebilirim.
Arkada Discord açık ama ondan oldugunu pek sanmıyorum ama denerim.
FPSi 80e sabitleyip arkada açık olan şeyleri kapatıp deneyin. Emin olmamakla beraber bir ihtimal ayarlarınızı düşüğe çekip dener misiniz işlemcinin ekran kartına fazla yük bindirmesinden de olabilir.

FPS'i 80e sabitleyip arkada açık olan şeyleri kapatıp deneyin. Emin olmamakla beraber bir ihtimal ayarlarınızı düşüğe çekip dener misiniz işlemcinin ekran kartına fazla yük bindirmesinden de olabilir.

Düşükte oynuyorum zaten çok gerekli görmüyorum grafikleri. Arkada MSI Afterburner açık oluyor fan ayarlarım var onu da kapatayım mı (MSI Afterburner yuklu olmadan önce de bu sorun vardı)

Valorant kısayoluna sağ tıkla oaradan özelliklere gir ve özelliklerin içerisinde yukarıda uyumluluk var ona gir. Orada tam ekran iyileştirmelerini devre dışı bırak var, yanındaki kutucuğa tik atıp uygula demen yeterli.

@Litenium

Yeni konular

Geri
Yukarı