Valorant arkadaşıma göre az kademe puanı veriyor

Talha Cepci

Hectopat
Başlıkta yazdığı gibi arkadaşımdan daha fazla entry veya kill almama rağmen bana daha az kademe puanı veriyor. Yenildiğimizde de ona bana daha çok eksi veriyor fotoğrafta gördüğünüz gibi. Bu neden olabilir? Fotoğrafta ilk baştaki benim.

Dosya Ekleri

• 2022-03-03 (3).png
    2022-03-03 (3).png
    344,1 KB · Görüntüleme: 269
  • 2022-03-03 (2).png
    2022-03-03 (2).png
    346,3 KB · Görüntüleme: 189
Bende de aynı sorun var senin elon daha yüksek olduğu için arkadaşın yüksek elo oyunculara karşı kazanmış oluyor dolayısıyla daha fazla puan veriyor olabilir. Bronze bir oyuncunun Radiant bir oyuncuya karşı maç kazanması gibi bir şey. Bana da başkası söylemişti doğru mu bilmiyorum.

Bende de aynı sorun var senin elon daha yüksek olduğu için arkadaşın yüksek elo oyunculara karşı kazanmış oluyor dolayısıyla daha fazla puan veriyor olabilir. Bronze bir oyuncunun Radiant bir oyuncuya karşı maç kazanması gibi bir şey. Bana da başkası söylemişti doğru mu bilmiyorum.

Ama elolarımız aynı bronz 3'tü 1 maç sonra gümüş 1'e çıktı arkadaşım.

Sadece kill'e göre vermiyor diye biliyorum. Spike defuse veya plant, entry, ekonomi derecesi, tek tek kişilere karşı performansın. Mesela arkadaşın 17 vurmuş ama hep karşıdaki en iyi rütbelileri vurmuştur. Sen 28 vurmuşsundur ama karşı takımın daha düşük derecelilerini temizlemişsindir gibi gibi bir sürü değişken var.

Elo!= mmr.

İşte bu mmr olayını anlamıyorum mmr ı mı nasıl düzeltebilirim?
Elo!= mmr.

Açıklayabilir misin ne dediğini anlamadım.

Son düzenleme:
Yani orada demek istiyor ki toplam galibiyetin ve yenilgilerin MMR'ını belirliyor. Sen 200 oyun attın 100 galibiyet aldın, başkası 100 oyun attı 60 galibiyet aldı ise MMR sıralamasında senden yukarıda oluyor. Çünkü o %60 galibiyetle ilerliyor, sen %50. Bu arka planda görünmeyen bir sıralama. Algoritmayı bu oluşturuyor yani. Sisteme göre de eğer MMR sıralamasında senin olman gereken yer bronz 3 diyelim ama sen Silver 2'desin. Oyun seni bronz 3'e düşürmeye çalışıyor. Bunu da kazandığında az puan vererek, kaybettiğinde de çok puan götürerek yapıyor.

Çok kötü bir durumdaysa düzeltmek zor olabilir. Yeni hesap açmayı düşünebilirsiniz. Fakat çok rekabetçi oyun atmadıysanız toparlama şansınız da var. Kazanma %'ne göre MMR'ın değişiklik gösteriyor. Böylece kazandığında gelen ve kaybettiğinde giden puan arkadaşına göre değişik olabilir.

Çok kötü bir durumdaysa düzeltmek zor olabilir. Yeni hesap açmayı düşünebilirsiniz. Fakat çok rekabetçi oyun atmadıysanız toparlama şansınız da var. Kazanma %'ne göre Mmr'ın değişiklik gösteriyor. Böylece kazandığında gelen ve kaybettiğinde giden puan arkadaşına göre değişik olabilir.

Oyunu 1 yıldır oynuyorum ama toplasan 30 rekabetçi maçı atmışımdır bir de kaç yıldır aynı ranktayım o yüzden de olabilir dedi arkadaşlarım öyle bir durum var mı?
Sadece Kill'e göre vermiyor diye biliyorum. Spike defuse veya plant, entry, ekonomi derecesi, tek tek kişilere karşı performansın. Mesela arkadaşın 17 vurmuş ama hep karşıdaki en iyi rütbelileri vurmuştur. Sen 28 vurmuşsundur ama karşı takımın daha düşük derecelilerini temizlemişsindir gibi gibi bir sürü değişken var.

Yani bu olayı maç kazanarak düzeltebilirim değil mi?

Geri
Yukarı