Valorant Avrupa sunucusu yüksek ping

Jy3n

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Frontend Developer
İstanbul sunucusunda ping değerim gayet iyi ama yurt dışı sunucularında ping değerim yüksek bazen düşük oluyor bazen yüksek. Nasıl düşürebilirim?

1629757319198.png

Son düzenleyen: Moderatör:
İstanbul sunucusunda ping değerim gayet iyi ama yurt dışı sunucularında ping değerim yüksek bazen düşük oluyor. Bazen yüksek, nasıl düşürebilirim?

Eki Görüntüle 1146774
Diğer sunuculardaki ping oranlarınız gayet normal. Hatta istanbulda aldığınız pinge bakarsak düşük bile kalıyor o oranlar.

Valorant TR oyuncularının yurtdışı serverlarına routinginde bir sıkıntı var. Bu yüzden yurtdışı pingleri zamab zaman bu duruma geliyor. Maalesef Riot'un bunu düzeltmesini beklemekten başka çaremiz yok. Bende de aynı sorun var.

Diğer sunuculardaki ping oranlarınız gayet normal. Hatta istanbulda aldığınız pinge bakarsak düşük bile kalıyor o oranlar.
Bazen çoğu sunucular yeşil oluyor ama son 2 gündür durum bu şekilde ondan konu açmak istedim anlamadığım arada bir düşüyor neden?

İstanbul'dan yurtdışı serverine bağlanıldığında yüksek ping olduğu için zaten İstanbul sunucusu var dostum. Yurtdışı serverine bağlanıldığında düşük ping alınabiliyor olsaydı İstanbul sunucusuna ne gerek vardı değil mi? :) Gayet normal hatta Frankfurt sunucusu 69 ping normalin ötesinde iyi.

Bazen çoğu sunucular yeşil oluyor ama son 2 gündür durum bu şekilde ondan konu açmak istedim anlamadığım arada bir düşüyor neden?
Hocam resimdeki oranlardan ne kadar düşük olabilir ki. Her zaman bağlantı hızınız sabit olmaz bu yüzden sürekli düşüp inebilir bu gayet normal bir durum. Ayrıca sunucuların yoğunluğu vs. de bu durumu etkiler bir çok etken var. O yüzden oranlar hep aynı kalmaz.

Nasıl düşürülür söyleyeyim mi, Avrupa'ya giderek. Hocam İstanbul'dan Avrupa'ya sunucusuna bağlanıyorsunuz arada ping değeri olması normal değil mi?
Benim demek istediğimi kimse anlamadı, demek istiyorum ki ping değerlerim genelde düzgündü son zamanlarda sadece 2 sunucu yeşil kaldı eskiden böyle değildi.

Geri
Yukarı