Valorant bağlantı hatası kod: Van 6

İşletim sistemi
Windows 10

Denizerkekolan

Hectopat
Daha fazla  
Normal bir şekilde Valorant oynuyordum bir gün Valorant 1.09 güncellenmesi geldi. Oyuna girmeye çalıştım fakat ekrandaki hatayı verdi internette gördüğüm bütün çözümleri denedim fakat olumlu bir sonuca ulaşamadım tam olarak oyunu 2 defa silip yeniden yükledim sürücülerimde güncel fakat gine her seferinde aynı hatayla karşılaşıyorum eğer sizde bunla karşılaşıp çözümünü bulabildiyseniz veya çözümünü biliyorsanız lütfen söyleyebilir misiniz?(Aşağıda görüntüsü var)

Dosya Ekleri

• VALORANT   1.10.2020 17_21_01.png
    VALORANT 1.10.2020 17_21_01.png
    213 KB · Görüntüleme: 2.655
Arkadaşlar öncelikle selamun aleyküm. Ben de bu hatadan muzdarip olan bir kardeşinizdim. Ne denediysem olmadı. Bilgisayarım Windows 7 iken oyun çok güzel açılıyordu. Microsoft'un Windows 7 desteği biteceği için bilgisayarımı Microsoft sitesinden Windows 10'a yükselttim. Fakat Windows 10 yükseltmesi sonrasında oyun "van 6" hatasını vermeye başladı. Bazen oyun içinde, bazen lobide, bazen 1-2 oyun oynadıktan sonra, belirsiz zaman aralıklarında oyundan atıyordu. Haftalarca forumları gezdim, yabancı sitelerden çözüm aradım, Windows 10'u sıfırladım, birçok video izledim ama nafile. En sonunda Windows 7'de çalışan şey neden Windows 10'da çalışmaz diye düşündüm ve Windows sürümüyle alakalı olabileceğini düşündüm ve Windows 10 işletim sistemini değiştirmeye karar verdim. Birçok program yüklü olmasına rağmen bilgisayarıma Win8.1 ISO dosyası ile format attım. (Bu ISO dosyasını Microsoft'un kendi sitesinde veya YouTube'da Win8.1 kurulumu yapma diye arattığınızda, birçok videonun açıklamasında bulabilirsiniz). Nedenini hiç anlamadığım bir şekilde bilgisayarımı Win8.1'e düşürdüğümde oyun açıldı ve kapanmamaya başladı. Formatı dün gece attım ve şu an kusursuz bir şekilde oyunumu oynuyorum. Her şeyin çözümu format olmasa da bu hatanın çözümü formattır arkadaşlar. Dosyalarınızı yedekledikten sonra atmış olacağınız Win8.1 formatı sorununuzu çözmüş olacaktır. İyi günler ve iyi eğlenceler dilerim.

Arkadaşlar Valorant'ın setup dosyasını bulun. Büyük ihtimal indirilenler klasöründe olacaktır, veya karşıdan yüklenenler klasöründe.Eki Görüntüle 692833
Bunu çalıştırın ardından, gelişmiş seçenekleri tıklayın.

Eki Görüntüle 692837

Bu adımı tamamladıktan sonra oyunun dosya konumunu yani "Riot Games" dosyasını seçin.

Eki Görüntüle 692841

Riot Games/VALORANT dosyasını seçtikten sonra tamama basın, ardından kırmızı "KUR" butonuna basın.

Eki Görüntüle 692845

Bu işlemleri yaptıktan sonra oyununuzu onaracak ve en fazla 400 MB dosya indirecektir(2020 Ekim) Tüm işlemler bittikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.
Setup dosyası nerede?

Geri
Yukarı