Valorant bağlantı hatası kod: Van 6

İşletim sistemi
Windows 10

Denizerkekolan

Hectopat
Daha fazla  
Normal bir şekilde Valorant oynuyordum bir gün Valorant 1.09 güncellenmesi geldi. Oyuna girmeye çalıştım fakat ekrandaki hatayı verdi internette gördüğüm bütün çözümleri denedim fakat olumlu bir sonuca ulaşamadım tam olarak oyunu 2 defa silip yeniden yükledim sürücülerimde güncel fakat gine her seferinde aynı hatayla karşılaşıyorum eğer sizde bunla karşılaşıp çözümünü bulabildiyseniz veya çözümünü biliyorsanız lütfen söyleyebilir misiniz?(Aşağıda görüntüsü var)

Dosya Ekleri

• VALORANT   1.10.2020 17_21_01.png
    VALORANT 1.10.2020 17_21_01.png
    213 KB · Görüntüleme: 2.658
Arkadaşlar Valorant'ın setup dosyasını bulun. Büyük ihtimal indirilenler klasöründe olacaktır, veya karşıdan yüklenenler klasöründe.
Screenshot_7.png

Bunu çalıştırın ardından, gelişmiş seçenekleri tıklayın.

Screenshot_9.png

Bu adımı tamamladıktan sonra oyunun dosya konumunu yani "Riot Games" dosyasını seçin.

Screenshot_10.png

Riot Games/VALORANT dosyasını seçtikten sonra tamama basın, ardından kırmızı "KUR" butonuna basın.

Screenshot_12.png

Bu işlemleri yaptıktan sonra oyununuzu onaracak ve en fazla 400 MB dosya indirecektir(2020 Ekim) Tüm işlemler bittikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Arkadaşlar Valorant'ın setup dosyasını bulun. Büyük ihtimal indirilenler klasöründe olacaktır, veya karşıdan yüklenenler klasöründe.Eki Görüntüle 692833
Bunu çalıştırın ardından, gelişmiş seçenekleri tıklayın.

Eki Görüntüle 692837

Bu adımı tamamladıktan sonra oyunun dosya konumunu yani "Riot Games" dosyasını seçin.

Eki Görüntüle 692841

Riot Games/VALORANT dosyasını seçtikten sonra tamama basın, ardından kırmızı "KUR" butonuna basın.

Eki Görüntüle 692845

Bu işlemleri yaptıktan sonra oyununuzu onaracak ve en fazla 400 MB dosya indirecektir(2020 Ekim) Tüm işlemler bittikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.

İşe yaramıyor maalesef. Bu sorun ile karşı karşıya kalan çok kullanıcı mevcut.

Arkadaşlar merhaba,

Yeni güncelleme birçok sıkıntıyı da beraberinde getirdi. Birçok farklı forumda mavi ekran hatası alanlar FPS drop yiyenler ya da vanguard başlatılamadı hatası alanlar mevcut. Ben de onlardan biriyim. Benim sorunum mavi ekran :( Hiçbir oyunda yaşamıyorken Valorant'ta olması saçma geliyor. Bazen vanguard başlatılıyor bazen hata veriyor. Hatta oyunun internet protokollerinde de bir sıkıntı var. Yani kablolu bağlıyken bile ping düşmesi yaşıyorum. Ben genel sıkıntının Vanguard kaynaklı olduğunu düşünüyorum. İnşallah en azından yeni güncelleme ile çözerler.

Arkadaşlar ben kendim için çözüm yolunu buldum, belki sizde de işe yarar. Ben ThrottleStop kullanıyordum ve oyun açılırken van 6 hatası alıyordum, bayağı sil indir falan denedim ama olmadı, sonunda 3. parti bir yazılım yüzünden olabilir diye düşündüm ve ThrottleStop'u kapattım, oyun açıldı, siz de MSI Afterburner ThrottleStop vs. 3. parti yazılım kullanıyorsanız onu kapatıp oyunu açmayı deneyin.

Arkadaşlar bende aynı hatâyı aldım yeni bir hesapla giriş yaptım düzeldi yeni hesap açın artık yapacak bir şey yok eski lol hesabım ile ilk defa girdim düzeldi daha önce hiç oynamadığınız bir hesapla girin

Arkadaşlar bende aynı hatâyı aldım yeni bir hesapla giriş yaptım düzeldi yeni hesap açın artık yapacak bir şey yok eski lol hesabım ile ilk defa girdim düzeldi daha önce hiç oynamadığınız bir hesapla girin
Yeni bir hesapla denemiştim aslında ama olmamıştı sizde hatanın düzelmesine sevindim.

Bu arada ben bir çözüm buldum şu başlıktan ulaşabilirsiniz :

Arkadaşlar Windows 10 kullanıyordum Valorant'ta bağlantı hatasıyla karşılaştım ve birçok çözüm yolu denedim hiçbiri başarılı olmadı yeniden 2 3 defa format attım yine aynı hatayı alıyordum en sonunda Win8.1 kurdum sıkıntısız bir şekilde hatasız oyunu oynayabiliyordum dün yeniden format attım bilgisayara sonuçta bu sorunu çözmüştür Riot ekibi diye üstünden yaklaşık 2 ay geçmişti sonuçta Windows 10 kurdum oyuna girdim ve karşılaştığım hata van 6 hatasıydı Win8.1 kurup Valorant'ı indirip tekrar deneyin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şu mantıklı geliyor gibi, bir deneyin derim. Yorumlayı inceleyince birçok kişi çözdüğünü söylüyor. Tabii ne kadar doğru bilemiyorum, yine de deneyin bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı