Valorant bazı yerlerde akıcılık düşüyor

Gapirkont

Kilopat
144Hz monitör kullanıyorum. Valorant oynarken FPS 300'ün altına çok nadir düşüyor. Ama bazı yerlerde oyunun gerçekten 144Hz olduğunu hissetsem de bazen fareyi çevirirken Hz düşüyormuş gibi geliyor sanki. 144Hz değil de 100Hz'de oynuyormuşum gibi hissettiriyor. Sorun neden kaynaklanıyor? Olabilir?

FPS'i 160'a sabitleyip deneyin. FPS, Hz'e göre fazla geldiği için olabilir. Ayrıca, bu Regedit dosyalarını deneyin:

Minimum FPS değerlerini de kontrol et. Ortalama FPS yanıltıcı olabilir, bu şekilde bir oyun at bakalım ne olacak.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Monitorun nedir? Free-Sync açmayı denedin mi?

Viewsoinc XG2405. FreeSync açık.

FPS'i 160'a sabitleyip deneyin. FPS, Hz'e göre fazla geldiği için olabilir. Ayrıca, bu Regedit dosyalarını deneyin:

Attığınız dosyayı indirip deneyeceğim. Ayrıca söylediğiniz FPS sabitleme yöntemini @kino hocamın söylediği şekilde minimum FPS değerlerine bakacağım, eğer 144'ün altına düşmüyorsa sizin söylediğiniz yöntemle tekrar deneyeceğim.

Minimum FPS değerlerini de kontrol et. Ortalama FPS yanıltıcı olabilir, bu şekilde bir oyun at bakalım ne olacak.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Deniyorum hocam.

Deniyorum hocam.

MSI Afterburner ile bakacaksan benchmark sekmesine böyle tuş atayacaksın. Diyelim silahını aldın el başladı atadığın "begin" tuşuna basarsan sıfırdan kontrol eder FPS'i. Bunu her el yap bakalım çok düşüyor mu.

Screenshot_3.png

MSI Afterburner ile bakacaksan benchmark sekmesine böyle tuş atayacaksın. Diyelim silahını aldın el başladı atadığın "begin" tuşuna basarsan sıfırdan kontrol eder FPS'i. Bunu her el yap bakalım çok düşüyor mu.

Eki Görüntüle 1413085
Tam da onu açmayı arıyordum hocam teşekkür ederim. Min FPS'yi açmama rağmen gözükmüyordu. Şu an gözüküyor benchmark'ı açınca
Screenshot_5.png

Her el başlangıcında dediğiniz gibi tekrardan başlattım. Ortadaki Min FPS değeri. Genel olarak 144'ün altına düşmedi, 160-250 civarlarındaydı. %0.1 Low değeri ise genelde bu şekilde düşüktü. Bazen 30'lara kadar bile düştüğü oldu. 30-140 arasındaydı. Normal mi değerler? @kino @408157

Dosya Ekleri

• Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    118,1 KB · Görüntüleme: 7
  • Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    552 KB · Görüntüleme: 9
  • Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png
    84,8 KB · Görüntüleme: 15
Son düzenleme:
@Gapirkont silah alımı, menü geçişleri ve el başlangıcında yeniden doğma hafif düşüşlere neden olabilir lakin maç ortasında 6, 78 FPS gibi değerler gördüysen evet sistemin tabanında bir yamulma var bu da sana yansıyordur. Minimum ve %1 low yüksek olduğunda tamamen akıcıydı değil mi oyun?

@Gapirkont silah alımı, menü geçişleri ve el başlangıcında yeniden doğma hafif düşüşlere neden olabilir lakin maç ortasında 6, 78 FPS gibi değerler gördüysen evet sistemin tabanında bir yamulma var bu da sana yansıyordur. Minimum ve %1 low yüksek olduğunda tamamen akıcıydı değil mi oyun?
Evet, minimum ve %1 low yüksek oldugunda tamamen akıcı. Nadiren akılıcık gidiyor. Sistemin tabanında bir yamulma var derken anlayamadım tam hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı