Valorant CİMER saçmalığı

banada yardımcı olun aynı olayın laciverti benim başıma geldi çok ağır küfürler ettim adam seni şikayet edicem cimere ciddiyim bu arada falan diyor oyun steam hesabıma bağlı steam hesabıma bağlı isim soyisim yok ama çok ağır küfürler ettim (düşündüğünüz tarzdan) herhangi bir sorun olurmu sonuçta cimere şikayet etmek 2dklık iş gerçekten

banada yardımcı olun aynı olayın laciverti benim başıma geldi çok ağır küfürler ettim adam seni şikayet edicem cimere ciddiyim bu arada falan diyor oyun steam hesabıma bağlı steam hesabıma bağlı isim soyisim yok ama çok ağır küfürler ettim (düşündüğünüz tarzdan) herhangi bir sorun olurmu sonuçta cimere şikayet etmek 2dklık iş gerçekten
Yardımcı olmaktan kastınız nedir bilmiyorum ama süreç üç aşağı beş yukarı belli. Dilimin döndüğünce açıklayayım size.

Eğer karşı taraf şikayet ederse, suç duyurusunda bulunursa vs hakkınızda hakaret davası açılır. Ettiğiniz küfür ve söylediğiniz kötü sözlere göre bir ceza çıkar. Tabii bu ceza çıkmadan önce barıştırmayı deneyebilirler sizi. Çünkü alt tarafı bir oyunda edilen sözlerin davasıyla zaman kaybetmek istemez mahkemeler kolay kolay. Hele ki şahsi küfürler ise... Yani vatan-millet-din vb şeyleri karıştırmadan, nefret suçuna girmeden sövdüyseniz genelde davayı düşürmek ister mahkeme iş yükü hafifletmek için... Geri adım atmadı iki taraf da diyelim, o zaman dava süreci başlar. Çok net deliller yoksa birkaç celse ertelenir ki bu da bir sene belki de fazlası demek neredeyse. Bu arada deliller bulunur vs vs. Sonuçta bir ceza çıkar. Eğer başka sabıka kaydınız yoksa ya hükmün açıklanması geri bırakılır ve belli bir süre denetime tabii olursunuz ya da para cezası gibi bir şey çıkabilir. Denetim süresinde de başka bir suça karışmazsanız sıkıntısız geçer gider olay.

Steam konusuna gelirsek, eğer iş davalık olursa mahkeme Steam'den, internet sağlayıcınızdan, eğer oyun şirketinden IP bilgilerinizi alacaktır. Suçun işlendiği tarihte o oyuna bağlı görünecek hesabınız ve internetiniz yani. O açıdan eğer karşı taraf ciddiyse, bir şekilde bulunursunuz. Soyadınız ekliymiş, değilmiş önemli değil. Zaten adres tespiti yapılır IP üzerinden. Tarih ve adres belli olduğunda diyelim ki sizi bulamadılar, o zaman da internet aboneliğiniz kimin üstüneyse onun hakkında işlem başlar. Yani diyelim ki siz ısrarla ben yapmadım dediniz, ama hangi tarihte hangi adresten küfür edildiği bulundu. O zaman abonelik sahibi muhatap alınır. Tabii çoook basit bir araştırmayla kimin yaptığını çıkarırlar ortaya.

Buraya kadar olan kısımda yaşınız da önemli... Eğer küçükseniz hafifletici unsurdur. Ama eğer nickinizdeki 99 ekinden hareketle 23-24 yaşındaysanız ve karşınızdaki de sizle uğraşmak isterse davanın seyri ciddileşecektir.

Ancak yaşınızdan bağımsız şekilde, karşınızdaki çok dindardır, siz dine, etnik değerlerine hakaret etmişseniz, çok milliyetçidir siz milli değerlerine laf ettiyseniz, çok Atatürkçü'dür, siz kalkıp Atatürk'e laf ettiyseniz ve dava açıldıysa, artık o dava kamu davası olur. Yani karşı taraf şikayetini geri çekse bile dava devam eder. Artık muhatap direkt devletin savcılarının kendisi olur. İşte o zaman sıkıntı var demektir...

Son düzenleme:

Geri
Yukarı