Valorant "doku yerleştirilirken görüntü belleğinde yer kalmadı!" hatası

Daha fazla  
Sistemim:
Ryzen 5 2600X.
Crucial ballistx Sport gray 2x8 16 GB RAM.
ASUS ROG STRIX GTX 1660 Ti.
WD Blue 480GB SSD.
ASUS TUF Gaming B-450 Plus Gaming anakart.

Valorant'tan atıp duruyor beni bu şekilde yardımcı olursanız sevinirim.

Selam. Karşılaştığın problemle alakalı üzgünüm. Ama endişe etme! Sistemin gayet yeterli. Böyle durumların ana sebebi VRAM'dir ama senin sisteminde böyle bir problem olmamalı hali hazır özelliklerde.
Şunları yaparsan umarım çözüme ulaşacaksın ;

- Oyunun GPU'yu kullandığından emin ol. IGPU kullanılırsa hem performansta düşüşler hem de böyle problemler çıkabiliyor. Bunu değiştirebileceğin yere hemen göz atalım.
Windows'dan Ayarlar'a giriyoruz. Aramaya grafik ayarları yazıyoruz ve giriyoruz. Tercih edilecek bir uygulama seç kısmında 'Gözat' diye tıklıyoruz. Buradan Valorant'ın kurulu olduğu yerden sadece VALORANT yazanı seç. Eklediğin uygulama oradaki listeye eklenecek. Seçenekler yapıp ekran kartının da yazdığı yüksek performans seçeneğini seç. Bir daha 'Gözat' yap ve az önceki VALORANT'un bulunduğu dosyadan ShooterGame>Binaries>Win64>Valorant-Win64-Shipping'i seç. Listeden ona da aynı şeyi uygula.

- Sisteminde bir sıkıntı olmadığından da emin olmayı unutma.

- Oyunun her dosyasını silip bir daha kurmak da işe yarayabilir.

- Doku ayarlarını düşüğe al. Bu oyunda aleyhine olmaz merak etme.

- Antivirüs programın varsa onu devre dışı bırakmayı eğer işi yaramazsa Windows Defender'ı da devre dışı bırakmayı dene.

- Ayarlar>Arama>Arka Plan Uygulamaları kısmında uygulamaların arka planda çalışmasına izin ver seçeneğini kapatabilirsin. Eğer senin için önemli bir uygulama varsa bu seçeneği aç , istediğin programlar haricileri kapatabilirsin.

- Valorant Destek'e bilet gönderebilirsin. Sana yardımcı olacaklardır.

- Senden son istediğim şeyler var . Bu sorunu ne zamandan beri yaşıyorsun? VRAM'inde bir sıkıntı olmadığından emin misin ? Ayrıca masaüstünde Win+R yaparak Çalıştır kısmına dxdiag yazıp Sistem , Ekran ve Oluşturucu bölümlerini yanıt olarak ekran görüntüsü atabilir misin? Ayrıca ekran çözünürlüğün ve oyun ayarlarını da atarsan güzel olur.

Son düzenleme:
OCCT ile ekran kartınıza 8 iterasyon olana kadar VRAM ve 5 dakika kadar 3D testi yapar mısınız? Tavsiye olarak arka planda bir şey açık bırakmayın derim.

Hocam o kart 4 GB değil mi? ben 820 m 2 GB ile oynamıştım böyle bir şey olmaması gerek.

Hocam o kart 4 GB değil mi? Ben 820 m 2 GB ile oynamıştım böyle bir şey olmaması gerek.

VRAM arızalı ise bu gayet normal. Bu yüzden yukarıdaki mesajımı belirttim. 😉

Hocam o kart 4 GB değil mi? Ben 820 m 2 GB ile oynamıştım böyle bir şey olmaması gerek.

+1 Şekilde bende de GT 820M var yüksek doku ayarlarında oynamıştım, onda nasıl oldu anlamıyorum.
Sistemim:
Ryzen 5 2600X.
Crucial ballistx Sport gray 2x8 16 GB RAM.
ASUS ROG STRIX GTX 1660 Ti.
WD Blue 480GB SSD.
ASUS TUF Gaming B-450 Plus Gaming anakart.

Valorant'tan atıp duruyor beni bu şekilde yardımcı olursanız sevinirim.

Virüs programlarını devre dışı bırakın öyle deneyin, bazı kişiler öyle çözmüş.

Geri
Yukarı