Valorant düşük CPU kullanımı

Arka planda çok fazla uygulama çalışıyorsa bunların arasında işe yaramayanları kapatarak işe başlayabilirsin. Ayrıca oyunlarda işlemcinin daha fazla kullanılması darboğaz olduğunu gösterebilir. Yani her zaman %100 olacak diye bir şey yok.

R3 5300G gibi bir işlemcinin 60 FPS altı vereceğini düşünmüyorum. Bu yüzden şunu da sorayım: FPS düşüyordan kastın tam olarak nedir? Drop mu oluyor? 60 FPS'nin altına sıklıkla düşüyor mu?
Yok asla 60 fps'nin altına düşmedi şimdilik, fakat valorant ölüm maçındaa 90 fps ye kadar düşüyor bazen, drop girmiyor gene şuanlık.
Valorant'ın optimizasyonu ile alakalı bir sorun. Yapabileceğiniz bir şey yok. Çok normal bu değerleri almanız.
Teşekkürler.
Soruyu tam olarak anlayamadım. Kötü olan bir şey yok, her şey olması gerektiği gibi görünüyor.
İşlemcim henüz satışta değil o yüzden de işlemcilerle kıyaslanamıyor. İşlemcilerden anlıyorsunuz sanırım ondan ''hangi işlemcinin performansı 5300g ile benzerdir'' diye sordum, örneğin 1600 af ryzen 5 2600'le hemen hemen aynı performansı veriyor

Yok asla 60 fps'nin altına düşmedi şimdilik, fakat valorant ölüm maçındaa 90 fps ye kadar düşüyor bazen, drop girmiyor gene şuanlık.

Teşekkürler.

İşlemcim henüz satışta değil o yüzden de işlemcilerle kıyaslanamıyor. İşlemcilerden anlıyorsunuz sanırım ondan ''hangi işlemcinin performansı 5300g ile benzerdir'' diye sordum, örneğin 1600 af ryzen 5 2600'le hemen hemen aynı performansı veriyor
Hocam incelemelere bakmadım inanın, sadece 4 çekirde 8'de sanal çekirdek olduğunu biliyorum işlemcinizin. Diğer işlemcilerle kıyaslamak yanlış olacaktır. APU bir işlemci olması lazım kullandığınız işlemcinin genelde 1600AF kullananlar OC yapmaya da yönelebiliyorlar. Tamamen bir kıyaslama yapmam yanlış olur. Ama içiniz rahat olsun değerler normal, Valorant'da zaten optimizasyon konusunda kötü bir oyun.

Hocam incelemelere bakmadım inanın, sadece 4 çekirde 8'de sanal çekirdek olduğunu biliyorum işlemcinizin. Diğer işlemcilerle kıyaslamak yanlış olacaktır. APU bir işlemci olması lazım kullandığınız işlemcinin genelde 1600AF kullananlar OC yapmaya da yönelebiliyorlar. Tamamen bir kıyaslama yapmam yanlış olur. Ama içiniz rahat olsun değerler normal, Valorant'da zaten optimizasyon konusunda kötü bir oyun.
Çok teşekkür ederim yardımınız için, benim bilgisayarım zaten öbür oyunlarda gayet iyi fps veriyor bence csde 200 270 fps arası veriyor, valorantta sorun olduğunu düşünüyorum. Tekrardan teşekkürler

Yeni konular

Geri
Yukarı