Çözüldü Valorant düşük GPU kullanımı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Damon Salvatore

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Gigabyte A520 M-H anakart
Ryzen 5 5600g işlemci
Vega 7 GPU
WD GREEN 480GB M2 SSD
2x8GB 3200 MHz ram
Meslek
Öğrenci
Merhabalar, bugün bilgisayarımı Windows7'den 10'a yükselttim ve valoranta girdim ama eskiden aldığım 90-120 arası FPS'yi alamadım. Meraklandım ve MSI Afterburner'le değerlere baktım. Bir de ne göreyim GPU kullanımı yüzde 40.
Burada darboğaz diyecek arkadaşlar var onlara cevaben işlemcim Q8400 ve ekran kartım GT6430 yani darboğaz olması imkansız. Bu işlemci 750 Ti kullanan bile var.

Neyse konuya dönüyorum başka oyunlarda (tomb Raider 2013-rocket league-far Cry 3) böyle bir sorun yok bu problemi nasıl çözerim?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (2).png
    Ekran Görüntüsü (2).png
    1,3 MB · Görüntüleme: 407
  • Ekran Görüntüsü (3).png
    Ekran Görüntüsü (3).png
    1,3 MB · Görüntüleme: 388
  • Ekran Görüntüsü (4).png
    Ekran Görüntüsü (4).png
    1,3 MB · Görüntüleme: 391
Çözüm
Ekran kartı driverlarınızı yüklediniz mi?

Evet yükledim.
Arkadaşlar çok mantıksız ama galiba işlemcim darboğaz yapıyor. Çünkü overclock yapınca ekran kartı kullanımı hiç %60 altına düşmedi ve FPS 90 civarı MSAA açtığımda ise ekran kartı %95 kullanımda ve 85FPS civarı. Sanırım böyle kullanacağım.
Ekran kartı driverlarınızı yüklediniz mi?

Evet yükledim.
Arkadaşlar çok mantıksız ama galiba işlemcim darboğaz yapıyor. Çünkü overclock yapınca ekran kartı kullanımı hiç %60 altına düşmedi ve FPS 90 civarı MSAA açtığımda ise ekran kartı %95 kullanımda ve 85FPS civarı. Sanırım böyle kullanacağım.

Çözüm

Geri
Yukarı