Çözüldü Valorant "DX 11 feature Level 10.0 is required to run the Engine" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Enes28x

Hectopat
Daha fazla  
Valorant'ı yükledim ve hesabıma falan girdim ama oyunu başlatırken bu hatayı veriyor. Hiçbir adam akıllı çözüm bulamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Maalesef. Ekran kartının DirectX11 desteği yok. Oyunu açamazsın. Sürücü güncelleştirmesi varsa onu yapmayı deneyebilirsin. Belki işe yarar.
Ekran kartın nedir? DirectX 11 desteği yok muhtemelen ekran kartının.
1620567175529.png
1620567193601.png

Maalesef. Ekran kartının DirectX11 desteği yok. Oyunu açamazsın. Sürücü güncelleştirmesi varsa onu yapmayı deneyebilirsin. Belki işe yarar.

Çözüm
Ekran kartı nedir?
xdiag ekran.png
xdiag sistem.png

Dostum oyunu açamazsın.
tamam teşekkür ederim:(
sürücü güncelleştirmesinin en güncelini yapmıştım ama yinede teşekkürler

Peki ekran kartının DirectX11 desteklemesini hiçbir şekilde yazılımsal veya ayarlardan bir şekilde yapamaz mıyım?

Peki ekran kartının DirectX11 desteklemesini hiçbir şekilde yazılımsal veya ayarlardan bir şekilde yapamaz mıyım?
DXCPL ile force warp yöntemi var ama önermiyoruz. Sistemi oyunu açabilecek kapasitede tanıtıyor. Haliyle oyuna girince büyük performans kaybı yaşıyorsun. Yine de denemek istersen internette videoları var, yapabilirsin.

Geri
Yukarı