Valorant "DX11 feature Level 10.0 is required" hatası

İşletim sistemi
Windows 10

cemalerkar

Femtopat
Daha fazla  
Oyunu uzun zamandır oynuyorum, daha önce hiç bu sorunla karşılaşmadım. 2 gün önce oyuna girerken 1.6 GB'lık bir güncelleme yaptı ve artık ne zaman oyunu açmaya çalışsam "DX11 feature Level 10.0 is required" hatası alıyorum. Ekran kartı olarak HD4870 kullanıyorum. Dediğim gibi oyunu önceden oynuyordum "ekran kartın DX11'i desteklemiyor" tarzında cevaplar yazmanızı istemiyorum. Oyun feature Level 10.0'ı desteklemeyen bilgisayarlarda açılmıyor ki benim ekran kartım feature Level 10.0 ve 10.1'i destekliyor. Yani oyunu açabilmem gerekiyor. Ek olarak hatanın ekran görüntüsünü ve DxDiag çıktısını veriyorum.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    3,3 KB · Görüntüleme: 874
  • DxDiag.txt
    72,8 KB · Görüntüleme: 615
Hocam konuda da belirttiğim gibi feature level 10.0 sadece DX11 ekran kartlarının sahip olduğu bir özellik değil.

Buradaki linkteki tabloya bakarsanız DX10.1 uyumluluğuna sahip olan donanımların feature level desteği 10.1 ve 10.0 olarak görünüyor.

Merakınızı gidermek açısından başta donanımlarımın DxDiag çıktılarını istediler daha sonrasında Windows güncelleştirmelerini denetlememi istediler. Windows'umu güncelleyince sorunu çözmüş oldum.

Nasıl yaptığını anlamadım ama anlatırsan sevinirim, aynı sorunu yaşıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hatada oyunu açabilmen için DX11'e sahip bir ekran kartı olmamı belirtecek bir hata söylemiyor. Feature level 10.0 desteği yeterli kılınıyor, ki zaten birçok DX 10.1 destekleyen ekran kartında bu özellik mevcut. Lütfen basit bilgilerinizle araştırmadan gelip yazmayınız.

Tüm donanımlarımın driverleri güncel.

Böyle bir şey olmuş olma ihtimali mevcut fakat Valorant güncelleme notlarında böyle bir şey yazmamış. Ayrıyeten belirttiğim gibi hatada feature level 10.0 desteği istiyor. Bu da benim ekran kartımda bulunuyor.

Selam benim de ekran kartım DX 10.1 çoğu zaman Valorant yukleyıp denedim ama nafile yapmam gerekenleri anlatır mısınız?

Hocam konuda da belirttiğim gibi feature level 10.0 sadece DX11 ekran kartlarının sahip olduğu bir özellik değil.

Buradaki linkteki tabloya bakarsanız DX10.1 uyumluluğuna sahip olan donanımların Feature level desteği 10.1 ve 10.0 olarak görünüyor.

Merakınızı gidermek açısından başta donanımlarımın dxdiag çıktılarını istediler daha sonrasında windows güncelleştirmelerini denetlememi istediler. Windows'umu güncelleyince sorunu çözmüş oldum.
reis nasıl yaptın lütfen söylermisin 1 yıldır giremiyorum tüm çevrem valorant oynuyor bende oynamak istiyorum ekran kartım Ati radeon hd 4350 dx10.1 destekliyor
@cemalerkar lütfen reis lütfen be

Son düzenleme:

Geri
Yukarı