Çözüldü Valorant ekran kartı sürücüsü çöktü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Captain Levi

Hectopat
Makaleler
10
Yer
Paradis
Merhaba Valorant ilk çıktığından beri oynuyorum daha doğrusu oynamaya çalışıyorum ama ekran kartı sürücüsü çöktü hatası alıyorum ekran kartım GT 730 işlemcim i5 750 OCCT ile İşlemcimi taratınca crash verdi ekran kartında bir şey çıkmadı bende sorunu anlayamadım bir de tek Valorant'ta vermiyor bu hatayı Fortnite PUBG Lite GTA 5 gibi oyunlardada bu hatayı alıyorum bir de bilgisayarım kendinden daha düşük performans veriyor.

İki Alt+Tab atınca bile çöküyor oyunlarda daha az FPS veriyor örneğin CS:GO'da 768p de ve en düşük grafikte 40 - 80 FPS arası veriyor iki program açıkken kaldıramıyor belki anakarttadır sorun ana kartım Quadro H55-V5N RAM'lerim ise 2x4 8 GB 1333 MHz RAM bir de boştayken 50 derece ekran kartım neyse çözümlerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Arkadaşlar sorunu çözmüş bulunmaktayım.
İlk önce DDU ile sürücünüzü kaldırıp temiz kurulum yapın.
İkinci adım ise Uygulamanın Grafik donanımına Erişimi Engellendi HATASI burada yanıt yazan yerdeki her şeyi yapın.
Üçüncü ve son adım ise valoranta girin ayarlara girin oradan 1080p çözünürlük yapın ve grafikler kısmına girin oradan tüm grafikleri en düşük yapın alttaki ayarlarının hepsini kapatın.

Umarım yardımcı olmuşumdur iyi oyunlar.
Aynı sorun su an bende de var Palit RTX 2060 kullanıyorum sistemim de gayet iyi daha yeni topladım ama bu sorunu alıyorum.

Sen ekran kartını garantiye gönder.
DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldırıp en güncel sürücüyü kurun.

DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldırıp en güncel sürücüyü kurun.

Onu denedim olmuyor.
Cevaplarınızı bekliyorum.
Cevaplarınızı bekliyorum.

Son düzenleme:
Arkadaşlar sorunu çözmüş bulunmaktayım.
İlk önce DDU ile sürücünüzü kaldırıp temiz kurulum yapın.
İkinci adım ise Uygulamanın Grafik donanımına Erişimi Engellendi HATASI burada yanıt yazan yerdeki her şeyi yapın.
Üçüncü ve son adım ise valoranta girin ayarlara girin oradan 1080p çözünürlük yapın ve grafikler kısmına girin oradan tüm grafikleri en düşük yapın alttaki ayarlarının hepsini kapatın.

Umarım yardımcı olmuşumdur iyi oyunlar.
Aynı sorun su an bende de var Palit RTX 2060 kullanıyorum sistemim de gayet iyi daha yeni topladım ama bu sorunu alıyorum.

Sen ekran kartını garantiye gönder.

Son düzenleme:
Çözüm
Aynı sorun bende de var hocam. 2060 bende ki kart özellikle Cyberpunk için çıkan driverdan sonra oldu. Çözebildiniz mi acaba?

Hocam başka oyunlarda veriyorum ona benzer bir hata veriyorsa DDU ile sürücüleri kaldırıp yüklemeyi deneyin eğer hala oluyorsa teknik servise yollayın kartınızı.

Yeni konular

Geri
Yukarı