Valorant FPS dalgalanması

İşletim sistemi
Windows 11

sametmisadimglb

Attopat
Daha fazla  
RAM
16
SSD veya HDD modeli
Kingston 1TB
Ekran kartı
rtx 4060 ti
Anakart
asus b550m-k
İşlemci
ryzen 7 5700x
Valorant'ta FPS'in 600'den 200'e düşüp geri çıkması normal mi?

Neden? 144 hz monitörü var. Fazlasını hissedemeyecek ki.
Fazlasını hissedemeyecek diye bir şey yok. 144 Hz'de olsa 200 FPS ile 600 FPS arasında ki farkı öyle bir hissedersin ki. Neyse olay burada hissetmesi ya da hissetmemesi değil. Oyunlarda ne kadar yüksek FPS alırsanız Input Lag o kadar düşer. Rekabetçi oyunlarda da Input Lag çok çok önemli bir şeydir. O yüzden rekabetçi oyunlarda FPS kısıtlanmaz. Hatta çoğu rekabetçi oyunun işlemci bazlı olması, 700-800-1000 gibi yüksek FPS değerlerine ulaşabilmenin kolay olmasını sağlamak.

poligonda dolaşıyorum gidip geliyot fps
Ekran kartı driverları ile alakalı bir problem olabilir. Sürekli donmaması lazım.

Fazlasını hissedemeyecek diye bir şey yok. 144 Hz'de olsa 200 FPS ile 600 FPS arasında ki farkı öyle bir hissedersin ki. Neyse olay burada hissetmesi ya da hissetmemesi değil. Oyunlarda ne kadar yüksek FPS alırsanız Input Lag o kadar düşer. Rekabetçi oyunlarda da Input Lag çok çok önemli bir şeydir. O yüzden rekabetçi oyunlarda FPS kısıtlanmaz. Hatta çoğu rekabetçi oyunun işlemci bazlı olması, 700-800-1000 gibi yüksek FPS değerlerine ulaşabilmenin kolay olmasını sağlamak.
ekran kartınıda işlemciyide yüzde 20 lerde kullanıyor ben mesela bunları 90 lara çıkartamam mı yüksek fps için

Ekran kartı driverları ile alakalı bir problem olabilir. Sürekli donmaması lazım.
Ama bu durumda eğer hissediyorsa 600 fpsden 300e düştüğünü de hisseder ve bu bir sıkıntı. O yüzden fps drop varsa sürekli 300 e sabitlemesi daha mantıklı olmaz mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı