Valorant FPS dalgalanması

İşletim sistemi
Windows 11
Ozaman sıkıntı. Valorant optimizasyon olarak pek iyi değil ama o sistemle 100 fpse düşmesi de normal değil gibi. Hangi ayarlarda oynuyosun bu arada oyunu?
1713513649188.png

ekran kartınıda işlemciyide yüzde 20 lerde kullanıyor ben mesela bunları 90 lara çıkartamam mı yüksek fps için
Çok saçma. İşlemcinin en az 60-70 falan olması lazım Valorant'ta. Ekran kartı tamam da işlemci niye o kadar düşük anlayamadım.

Ama bu durumda eğer hissediyorsa 600 fpsden 300e düştüğünü de hisseder ve bu bir sıkıntı. O yüzden fps drop varsa sürekli 300 e sabitlemesi daha mantıklı olmaz mı?
Hayır. Senin dediğin çözüm başka bir sorun ortaya çıkarıyor. Adı Input Lag. FPS sabitlemek sorunun çözümü olacağının garantisi zaten değilken, birde daha düşük Input Lag gibi bir problem ile yüzleştirmeyelim arkadaşı. FPS sabitlemekten başka bir çözüm bulmak lazım.

az önce yükselttim en düşükde max 700fps alıom herşey maksda 500

Çok saçma. İşlemcinin en az 60-70 falan olması lazım Valorant'ta. Ekran kartı tamam da işlemci niye o kadar düşük anlayamadım.

Hayır. Senin dediğin çözüm başka bir sorun ortaya çıkarıyor. Adı Input Lag. FPS sabitlemek sorunun çözümü olacağının garantisi zaten değilken, birde daha düşük Input Lag gibi bir problem ile yüzleştirmeyelim arkadaşı. FPS sabitlemekten başka bir çözüm bulmak lazım.

ayarlar en düşükde
1713513760128.png

Son düzenleme:
Birinde boş bir gökyüzüne bakıyorsun diğerinde texturelara.Bir de Deathmatch ya da Rekabetçi maç girerek denesen FPS testini keşke, daha doğru sonuç alırsın öyle, sonuçta oyunu poligonda oynamak için indirmedin.

Birinde boş bir gökyüzüne bakıyorsun diğerinde texturelara.Bir de Deathmatch ya da Rekabetçi maç girerek denesen FPS testini keşke, daha doğru sonuç alırsın öyle, sonuçta oyunu poligonda oynamak için indirmedin.
1713514740196.png

gine fps daha fazla

1713514893253.png

alın hocam yüksek ayarlar deatmatch

Geri
Yukarı