Valorant FPS düşmesi

İşletim sistemi
Windows 10

A.A.Yldz

Femtopat
Daha fazla  
Selam,
PC im ile CS:GO'yu 80 120 FPS arası alıyorum ve sıkıntı yaşamıyorum. Valorant'ta ise 120 150 FPS arası alıyorum ama oyunu oynarken bir anda FPS 10'a dusuyor ve oyun donuyor. YouTube'daki bütün videoları denedim ama bir türlü düzelmedi. Nasıl yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam,
PC im ile CS:GO'yu 80 120 FPS arası alıyorum ve sıkıntı yaşamıyorum. Valorant'ta ise 120 150 FPS arası alıyorum ama oyunu oynarken bir anda FPS 10'a dusuyor ve oyun donuyor. YouTube'daki bütün videoları denedim ama bir türlü düzelmedi. Nasıl yapabilirim?
Laptop mu hocam? Yüksek Performans modundaysa dengeliye alırsanız belki düzelebilir. Bir defa bir sorunu böyle çözmüştük. Arkadaşın bilgisayarda ısınma problemi de vardı. Onun dışında 10 FPS olduğu anda ekran kartı frekansı düşüyor mu?

RAM'inizi artırın. Aynı frekans değerlerinde ve CL değerinde mümkünse aynı marka ve model, RAM alarak bilgisayarınızı yüksetin.

Windows oyun modunu aktifleştirin.

Aramaya grafik ayarları yazın, açılan pencerede tiki açık konuma, getirin ve aşağıdan göz at seçeneğine tıklatıp oynadığınız oyunların .exe dosyalarını dosya konumundan ekleyip, eklediğiniz oyunun üzerine tıklatıp, seçenekleri yüksek performans konumuna getirin.

Başlangıç uygulamalarını optimize edin, kullanmadığınız gereksiz yere sistemi yoran uygulamaları kapatın.

Güç ve uyku ayarlarına girip, ek güç ayarlarından yüksek performans seçeneğini seçin.

Ekran kartınızın, yüksek performansta çalışmasını sağlayacak optimizasyonları yapın ve kaydedin.

Masaüstünüzde, çok fazla kısayol bulundurmayın.

Oyun ayarlarınızı, grafik kartınızı, performansa yönelik ayarlayın.

Bu yöntemler yardımcı olacaktır. Ama RAM FPS artırmanızı ve anlık düşüşleri önleyecektir.

Geri
Yukarı