Valorant FPS düşmesi

RamazanQs

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GTX 1050 Tİ
Ryzen 3 3100
Merhaba sadece Valorant'ta FPS düşmesi yaşıyorum ayrıca garip olan şu ki fareyi hareket ettirmediğim sürece ne olursa olsun drop olmuyor ama her mouse çevirdiğimde 10 FPS'ye düşüyor sebebi nedir? Oyunu silip yükledim ve farklı farklı hesaplarda tüm ayarları değiştirip denedim çözülmüyor.

Hocam RAM kaynaklı olabilir hocam 8+4 kullanıyorsunuz herhalde.
RAM'ler farklı mı?

Evet fakat bu güne kadar hiç böyle bir sorun olmadı Valorant dağil sanırım formattan sonra oluştu bu sorun bir ara Aygıt Yöneticisi'nden işlemcinin driverını kaldırdım sorun çözüldü ama tekrar başladı bu sefer sorun çözülmüyor ayrıca sistemden kaynaklıysa neden Rainbow gibi oyunlarda bu sorun olmuyor ayrıca bu sistemle Elden Ring oynuyorum o bile kasmıyor.

Evet fakat bu güne kadar hiç böyle bir sorun olmadı Valorant dağil sanırım formattan sonra oluştu bu sorun bir ara Aygıt Yöneticisi'nden işlemcinin driverını kaldırdım sorun çözüldü ama tekrar başladı bu sefer sorun çözülmüyor ayrıca sistemden kaynaklıysa neden Rainbow gibi oyunlarda bu sorun olmuyor ayrıca bu sistemle Elden Ring oynuyorum o bile kasmıyor.

Düşük kullanım olabilir mi acaba? Valorant'ın optimizasyonu yüzünden.

İşin garip yanı fareyi çevirmediğim sürece önüme 3 farklı ulti gelse bile FPS düşmesi yaşanmıyor 150 200 FPS sabit alıyorum fakat her mouse çevirdiğimde 10'a düşüp 200'e çıkıyor tekrar ve ekran takılıyor bu şekilde.

Düşük kullanım olabilir mi acaba? Valorant'ın optimizasyonu yüzünden.

Peki eskiden neden böyle bir sorun yoktu son 2 hafta çıktı bu sorun

Hocam o zaman yeniden format atin anlarız.

Yeni konular

Geri
Yukarı