Çözüldü Valorant FPS düşüşü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kaddiriiniz

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5600/ EVGA RTX 2060 SUPER 8GB/ AMD Wraith Prism CPU Cooler/Corsair Vengeance 8X2 3200MHz O.C./GIGABYTE B550M AORUS ELITE V1.3/ ADATA SU630 240GB/5400RPM WD BLUE 320GB/TOSHIBA P300 2TB/LG 22MK400H-B 75Hz 1ms

Gamepower mihawk 7.1/ Rampage KM-RX9/ Bloody V7M/ Logitech G920 + Shifter.
Meslek
Makina Op.
Valorant'ta FPS 100 altına düşmemesine rağmen şu an sürekli drop yiyorum. 12 FPS'lere kadar düştüğü oluyor. Ne yapmam lazım? Bilgisayarda Windows 11 vardı. Ondandır diye temiz kurulum ile Windows 10 kurdum. hala aynı.

Çözüm
Denedim. Şu an düzeldi gibi. 104 altına düşmüyor, hocam. Haberdar ederim. Teşekkürler.
Bir nebze düzeldi ancak hala drop yiyorum.

Gaming, e Sport, standart gibi secme yerleri vardi. onlar nerede bilmiyorum şu an, o yeri bulup standarti secince gecikme onleme acildiysa gecersiz kil yapin yine.
Hocam, aynı sorun vardı. 140 FPS alıyordum, bir anda 7 FPS'e falan düşüyordu. 2-3 saniyelik drop yiyordum. Valorant sil yükle yaptım, düzeldi. İsterseniz bir deneyin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam Valorant için komple disklerimi temizledim yaklaşık 900GB oyunum gitti tekrar yükledim ancak hala aynı.

Sürücüleri indirirsen problem çözülür diye düşünüyorum. Sürücüleri indirdin mi?

Evet en güncel sürümleri kullanıyorum GPU sürücüm;

1625170823095.png

Sağ altta güncelleme için yeniden başlatma işareti var bütün güncellemeler indirilsin yeniden başlatacağım.

Hocam oyun HDD'ye kurulu ise SSD'ye kurabilirsiniz, RAM kaç GB?

2x8 RAM mevcut SSD konusunda ise SSD yazma hızım HDD ile kafa kafaya bazen geçtiği bile oluyor HDD'nin.

AMD Software'den oyun kismina girin, Valorant'a tıklayın gecikme onlemeyi gecersiz kil yapin. Belki duzelebilir. Ben de CS:GO'da drop yiyordum. Kapatinca duzeldi.

Denedim. Şu an düzeldi gibi. 104 altına düşmüyor, hocam. Haberdar ederim. Teşekkürler.

Son düzenleme:

Gaming, e Sport, standart gibi secme yerleri vardi. onlar nerede bilmiyorum şu an, o yeri bulup standarti secince gecikme onleme acildiysa gecersiz kil yapin yine.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı