Valorant FPS sabitlenmeli mi?

a brad

Decapat
Daha fazla  
144 Hz monitörüm var.
Oyun içi 180-240 ortalama bir FPS alıyorum.
Sizce FPS'yi 144'e sabitlesem mi olur yoksa böyle kalsa da Hz'den yararlanabiliyor muyum?

144 Hz monitörüm var.
Sizce FPS'yi 144'e sabitlesem mi olur yoksa böyle kalsa da Hz'den yararlanabiliyor muyum?

Bence oyun içi FPS'i sınırılandırmamak lazım ama oyun dışı yani Alt Tab yapınca da oyun işlemcinizden vs. yiyor bunun için 10FPS'e sabitledim ben hem işlemci kullanımı çok düşüyor gereksiz kullanmamış oluyor.

144 Hz monitörüm var.

Zaten 144Hz monitörün var daha çok yukarı çıkmıyorsa 144'ten fazla FPS alsanda 144 FPS gibi hissedersin o yüzden 144 FPS'e sabitlesen sadece sistemin daha az yorulur ekranda fark eden bir şey olmaz.

Artı -1 Eksi
Zaten 144Hz monitörün var daha çok yukarı çıkmıyorsa 144'ten fazla FPS alsanda 144 FPS gibi hissedersin o yüzden 144 FPS'e sabitlesen sadece sistemin daha az yorulur ekranda fark eden bir şey olmaz.
YANLIŞ! FPS sabitlemek Input Lag arttırır. Input Lag arttığı zaman Input Lag'ı daha düşük olan karşı taraftaki oyunculara kıyasla dezavantajlı konuma düşersiniz! Bu yüzden Competitive oyunlarda FPS sabitlenmez. Competitive oyunlarda FPS sabitlemeyin!

Yanlış! FPS sabitlemek ınput lag arttırır. Input lag arttığı zaman ınput Lag'ı daha düşük olan karşı taraftaki oyunculara kıyasla dezavantajlı konuma düşersiniz! Bu yüzden competitive oyunlarda FPS sabitlenmez.competitive oyunlarda FPS sabitlemeyin!

Haklısınız tabii ki ben FPS sabitlemeyi önermiyorum fakat FPS sabitlediğinde de arkadaş yine 144Hz olarak oynayacak sabitlemese de.

Haklısınız tabii ki ben FPS sabitlemeyi önermiyorum fakat FPS sabitlediğinde de arkadaş yine 144Hz olarak oynayacak sabitlemese de.
FPS sabitler ise dezavantajlı duruma düşecek. Bunu belirtmeden "ekranda fark eden bir şey olmaz" yazman doğru değil. Bunun için mesajına cevap yazdım.

Geri
Yukarı