Valorant FPS sabitlenmeli mi?

Yerli padawan

Kilopat
Daha fazla  
Ne kadar yüksek FPS o kadar iyi mantığı doğru mu? Örneğin 360 Hz monitörü olan bir oyuncu 400 FPS sabitlemeli mi?
450 yapınca arada takılma hissi ve ani FPS düşüşleri stabiliteyi bozmaz mı?

Ne kadar yüksek FPS o kadar iyi mantığı doğru mu? Örneğin 360 Hz monitörü olan bir oyuncu 400 FPS sabitlemeli mi?
450 yapınca arada takılma hissi ve ani FPS düşüşleri stabiliteyi bozmaz mı?

FPS oyunlarında FPS sabıtlenmez 400-500 FPS gozle gorulmez bır Hz degerı fakat FPS ne kadar yuksek olursa gecıkme suresı o kadar azalır.

FPS 200 veya 300'e sabitle ayrıca bir monitörünü yenile derim.

Alienware monitörü yenılemelı mı? Dunyanın en ıyı monıtor uretıcılerınden bırıs Dell Alienware serisi baslı basına en dusuk gecıkme en ıyı sorucu veren monıtorlerden. Saka yapıyorsunuz sanırım.

FPS oyunlarında FPS sabıtlenmez 400-500 FPS gozle gorulmez bır Hz degerı fakat FPS ne kadar yuksek olursa gecıkme suresı o kadar azalır.

144 Hz monitörün varsa %1'lik FPS değerinin en az 144 olması gerek. Onun için de FPS'i 160 civarına sabitlemen gerek. Yani senin dediğin gibi 500 FPS aldım daha erken gördüm diye bir şey yok. Monitörün ne gösteriyorsa onu görürsün. Oyuncuları düşük gecikmeyle görmek istiyorsan onun ayrı ayarı var NVIDIA Reflex adında.

144 Hz monitörün varsa %1'lik FPS değerinin en az 144 olması gerek. Onun için de FPS'i 160 civarına sabitlemen gerek. Yani senin dediğin gibi 500 FPS aldım daha erken gördüm diye bir şey yok. Monitörün ne gösteriyorsa onu görürsün. Oyuncuları düşük gecikmeyle görmek istiyorsan onun ayrı ayarı var NVIDIA Reflex adında.

Sanırım mesajı cok baska sekıl de anladınız dusuk gecıkme dedıgım şey sadece oyuncuları erken gormek degıl sıstem parcalarının dusuk gecıkme olayı. Sız 300 ıle gıden arabanın beynıne yazılım atıp 150 ustune cıkmayacaksın diye sınırlama koyarsan arabanın yuksek performans ureten parcaları da tam verım alamazsın. Ne kadar yuksek FPS o kadar dusuk sıstem gecıkmesı.

Geri
Yukarı