Valorant FPS Sorunu

akinc

Hectopat
Makaleler
6
Yer
Bursa
Önceden buna benzer bir konu açtım ancak kimse yardımcı olmadı. Bir arkadaş o işlemciye o anakart yanlış falan dedi. Problemin sistemimden kaynaklı olmadığını biliyorum. Sorun şu ki, oyunu ilk yüklediğimde yüksek ayarlarda minimum 150FPS, orta ayarlarda 200 FPS'in altına asla inmiyordu. Şimdi her şeyi en yüksek yapıyorum 140-160 arası dolanıyor. Her şeyi en düşük yapıyorum yine 140-160 arası. FPS değişmiyor yani anlayacağınız. Ne yapmam gerekir? Dosyalarda mı bir sıkıntı vardır acaba? Gereken dosya vs. paylaşabilirim. Bilgisi olan lütfen yardımcı olabilir mi?

Normal bir şey bir sorun yok kalite düşürdükçe ekran kartına binen yük azalır işlemciye binen yük artar. Yani ekran kartı kendini yormadığı için sadece sabit tutmaya çalışır.

Oyuna gün aşırı güncelleme geliyor, değişen şeylerden dolayı FPS düşüşü olmuş olabilir yani sadece sizde olmamıştır. Ve ayrıca oyunlarda yüksek FPS istiyorsanız şu videoyu izlemenizi tavsiye ederim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Başka oyunlarda da buna benzer bir sorun yaşıyor musunuz? Valorant'ta sık sık optimizasyon sorunları gerçekleşiyor.

Hayır

Oyuna gün aşırı güncelleme geliyor, değişen şeylerden dolayı FPS düşüşü olmuş olabilir yani sadece sizde olmamıştır. Ve ayrıca oyunlarda yüksek FPS istiyorsanız şu videoyu izlemenizi tavsiye ederim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu rehberi uyguladım, herhangi bir değişiklik olmayınca eski ayarlara geri çevirdim. Silip yükleyerek çözmüş bir arkadaş. Yani bundan 3 hafta önce 250-270 arasıydı fpsim.
Çok bilgim yok ama ekran kartı güncellemelerini yapıyor musun?

Evet, her şeyim güncel.

Geri
Yukarı