Valorant gibi oyunlarda neden düşük hassasiyet öneriliyor?

Ranny

Centipat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Selam, sorum başlıktaki gibi. Ben yüksek hassasiyet kullanıyorum ve düşük hassasiyette oynanmıyor. Yani bana göre oynanmıyor. Neden CS ve Valorant tarzı oyunlarda düşük hassasiyet öneriliyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha tutarlı ve isabetli vuruşlar yapabilmek için. Bende yüksek hassasiyet oynardım. Şu an mouse 800 DPI oyun içi 0.23 oynuyorum Valorant'ta. Aimimde bayağı bir değişiklik oldu. Vuruşlarım daha isabetli gitmeye başladı. Tavsiye ederim. İlk başlarda zor oluyor ama sonra alışılıyor.

Selam, sorum başlıktaki gibi. Ben yüksek hassasiyet kullanıyorum ve düşük hassasiyette oynanmıyor. Yani bana göre oynanmıyor. Neden CS ve Valorant tarzı oyunlarda düşük hassasiyet öneriliyor?

Daha hassas olması sebebiyle kafaya aim almak daha kolay oluyor sens yüksek olduğu zaman azıcık hareket ettirince bile çok gittiği için kafaya aim almak daha zor oluyor.

Yüksek hassasiyetle oyun oynarken biri karşına çıktığında istemsiz tepki verebilirsin ve elin fazla kayabilir hem bu gözetiliyor hem de daha dengeli aim almak için düşük hassasiyet öneriliyor. Tabii ki rahat gelmiyorsa yüksek hassasiyet oynayabilirsin herkesin hassasiyet ayarı aynı olmak zorunda değil, örneğin XANTARES :D adam normale göre yüksek hassasiyet oynuyor ama müthiş oynuyor :D

Daha tutarlı ve isabetli vuruşlar yapabilmek için. Bende yüksek hassasiyet oynardım. Şu an mouse 800 DPI oyun içi 0.23 oynuyorum Valorant'ta. Aimimde bayağı bir değişiklik oldu. Vuruşlarım daha isabetli gitmeye başladı. Tavsiye ederim. İlk başlarda zor oluyor ama sonra alışılıyor.

Yazıklarıma şunları da ekleyeyim. Büyük bir mouse pad düşük hasasiyet için gerekli. Aksi taktirde çok zorlanırsın.

Geri
Yukarı