Valorant gibi oyunlarda neden düşük hassasiyet öneriliyor?

Yüksek hassasiyet denince aklına muhtemelen senin 1600 DPI 1 sens falan geliyor ama değil. EDP'i diye bir mevzu var. Yüksek hassasiyet oynayan oyuncular genelde 500-800 EDP'i arasında oynuyorlar. Düşük dediklerimiz 250-400 arası. 400 üzeri de high sens deniyor ama aman aman yüksek değil.

Hocam o EDP'i̇ mevzusu benim fikrimce tamamen boş bir şey insan kendini nasıl rahat ediyorsa öyle oynayabilir EDP'i̇ kuralına uyması gerekmez ben 192 EDP'i̇ oynuyormuş yeni öğrendim ve en rahat böyle oynuyorum.

Yüksek hassasiyet denince aklına muhtemelen senin 1600 dpi 1 sens falan geliyor ama değil. EDPI diye bir mevzu var. Yüksek hassasiyet oynayan oyuncular genelde 500-800 EDPI arasında oynuyorlar. Düşük dediklerimiz 250-400 arası. 400 üzeri de high sens deniyor ama aman aman yüksek değil.
Edpi konusunu biliyorum ancak bir FPS oyununda herkesin yaptığını yapmanın mantığı olamaz. 400-0.21, 800-0.50,1200-1 oynayanlar derken farklı tipte kişiye göre kullanımlar mevcut. Ben rakamsal değerlere takılmadan kişinin kendisini nasıl rahat hissediyorsa öyle alışması gerektiğine inanıyorum. Hassasiyet yüksek. Oyun fena değil ama kritik anlarda tepkiler fazla. Oyun bilgisini geliştir. Buna rağmen durum devam ediyor. Ayarlarına dön. Düşürdün. Eskisi gibi tepkiler veremiyorsun. Üstüne çalış. Bir şeyler değişmedi mi? Optimum değeri bul.

Bir oyuncunun her oyun için kendi optimum değerlerine ulaşması gerekir. Cross, hassasiyet, tuş dizilimi. Hepsi için geçerli.

Hocam o EDP'i̇ mevzusu benim fikrimce tamamen boş bir şey insan kendini nasıl rahat ediyorsa öyle oynayabilir EDP'i̇ kuralına uyması gerekmez ben 192 EDP'i̇ oynuyormuş yeni öğrendim ve en rahat böyle oynuyorum.
192 EDPI çok düşük mesela. Tabii ki nasıl rahat ettiğine bağlı ama yüksek sens denince genelde akla 3000 DPI 1 sens gibi falan şeyler geliyor alakası yok diyorum. Valorant'ta yüksek rank aralığındaki kişiler %99 150-800 EDPI arasındalar. Eğer üst düzey fare kontrolün yoksa 800 EDPI üzerinde fareyi tutmak çooooooook zor. Gerek yok denemeye o sensleri. 150-800 arasında eline uyanı seç, biraz da hakimiyet kazanmak için aim training yap. Hepsi bu.

Geri
Yukarı