Valorant görüntü ayarları

XienoN

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Edirne
Daha fazla  
Meslek
Muhasebeci
Selam uzun süredir merak ettiğim bir konu var bazı arkadaşlar görüntü ayarlarının tamamını en düşüğe alıp FPS'i 144e sabitliyorlar bu şekilde daha iyi adam vurulduğunu söylüyorlar ama ben oyunu oynarken daha kaliteli grafikler olsun istiyorum grafik ayarlarını yüksek kaliteye çekip FPS'i 144e sabitlesem daha iyi olmaz mı sizin görüşlerinizi merak ettim.

Valorant'ta grafik ayarlarini dusuge indirgedigin vakit, ekranda olusabilecek gereksiz efektleri ve dokulari engellemis olursun. Bu sayede dusmanlarini daha rahat gorebilirsin. Insanlarin oyunun ayarlarini dusuk olarak ayarlamalarinin sebebi bu. (Ya da bilgisayar ozellikleri yetmedigi icin ayarliyorlar.)

FPS sabitlemesini de ekranda olusabilecek yirtilmalar veya takilmalar icin, oyunun daha akici olmasi icin kullaniyorlar. Ancak FPS sabitlediginde oyunda gecikme yasaman mumkun. FPS sabitlemeyi yapmayi planliyorsan, MSI Afterburner ile birlikte gelen RivaTuner uygulamasi ile sabitleyebilirsin. Bu sayede gecikmesiz ve akici bir oyun deneyimi yasarsin. Bu konuyla ilgili bilgin yoksa Youtube uzerinden bilgi edinebilirsin.

Sahsi dusuncem rekabetci oyunlarda grafik ayarlarinin yuksek olmamasi gerektigi yonunde. Oynuyor olsaydim, FPS sabitlemesi ile beraber en dusuk ayarlarda oynardim.

Son düzenleme:
Selam uzun süredir merak ettiğim bir konu var bazı arkadaşlar görüntü ayarlarının tamamını en düşüğe alıp FPS'i 144e sabitliyorlar bu şekilde daha iyi adam vurulduğunu söylüyorlar ama ben oyunu oynarken daha kaliteli grafikler olsun istiyorum grafik ayarlarını yüksek kaliteye çekip FPS'i 144e sabitlesem daha iyi olmaz mı sizin görüşlerinizi merak ettim.

Kendi zevkinize göre oynayin. Monitörde HDR varsa en dusuge cekip HDR'i acabilirsiniz renkler canli oluyor.
Onun disinda PC zorlanmiyorsa çok da kafayi takmayin oyunu aim oynatiyor.

Kendi zevkinize göre oynayin. Monitörde HDR varsa en dusuge cekip HDR'i acabilirsiniz renkler canli oluyor.
Onun disinda PC zorlanmiyorsa çok da kafayi takmayin oyunu aim oynatiyor.

Ben kisisel kullanimda bile HDR tasvip etmiyorum. Windows'larda kullanilan HDR'lar goruntulerde bozukluklara ve renk dogrulugunda sapmalara neden olabiliyor.

Geri
Yukarı