Valorant Haksız Ban Süresi Nasıl Öğrenilir?

sametozturk3461

Kilopat
Daha fazla  
22 Ocak 2023 tarihinde Valorant'dan kalıcı ban yedim. Yediğim banı ise 23 Ocak 2023 tarihinde oyuna girmeye çalışırken şok edici bir şekilde fark ettim. Oynadığım bilgisayar ise HWID ban yedi. Yediğim gün veya öncesinde hiçbir oyun atmamış olmama ve bilgisayarımda Valorant ile alakalı 3. parti bir uygulama olmamasına rağmen ban yemiş oldum.
Hemen önce bilgi sonra itiraz için destek talebi açtım. (1. dosya eki)

1.png

Görmüş olduğunuz üzere bu ekran görüntüsünde de olduğu gibi hileden(!) ban yemiş olduğum kesinleşti ve süre olarak 3 ay şeklinde belirtildi. Burası önemli.
Sonra itiraz için bir destek talebi daha açtım. (2. dosya eki)

2.png

Garip bir şekilde banımın süresi 3 aydan 4 aya çıktı. Oysaki ban yedikten sonra ne olur ne olmaz diyerekten hem bilgisayarımı formatladım hem de oyuna girmeyi denemedim. İtiraz mesajım ise dikkate bile alınmadı. Otomatik mesaj ile ve üstüne +1 ay daha ban yediğim ile kaldım.
Pes etmedim ve son destek talebimi de açtım. (3. dosya eki)

3.png

Bu sefer ilginçtir ki banımın süresi 3 aydan 1 aya indi. Tekrar otomatik bot mesajı yedim. Fakat en azından benim için 1 aya düşmesi 4 aydan daha iyiydi.

Özetle sormak istediğim soru şu; ben herhangi yasal olmayan bir hile kullanmamış olmama rağmen ban yerken, dereceli maçlarda hiçbir koruma yokmuş gibi hile açıp 40-50 vurup dalga geçen kişiler hiçbir zaman anında cezalandırma almıyor veya hiç yasaklanmıyor bile. Buna rağmen oynamaya çalışıyoruz ve haksız şekilde ban yiyoruz. Üstüne sorunumuza çözüm bile bulamıyorlar. Sürekli oto mesaj ile geçiştiriyorlar ve kafa karışıklığı yaratıyorlar.

Ben şimdi hangi mesajı ciddiye alacağım? Banım 3 ay mı, 4 ay mı yoksa 1 ay sonra mı açılacak?

Yorumlarınızı bekliyorum.

Bu haksız ban nasıl oluyor bir anlatır mısın merak ettim. Şey mi diyorlar dur ya şu adamı banlayalım mı diyorlar nasıl oluyor 14 milyon oyuncusu olan bir global bir oyun da nasıl haksız ban yiyorsun.

Bu haksız ban nasıl oluyor bir anlatır mısın merak ettim. Şey mi diyorlar dur ya şu adamı banlayalım mı diyorlar nasıl oluyor 14 milyon oyuncusu olan bir global bir oyun da nasıl haksız ban yiyorsun.
Dostum bilsem bu soruyu buraya sormam. Cidden hile kullanan biri olsam rankım demir olmaz. Ki olay burada tek ban yemiş olmam değil. Destek taleplerindeki ban sürelerinin sürekli değişmesi ve hangisine inanacağımı sormam. Hile açıp ban yiyen birisi buraya konu açmaz. Gider hile forumlarına açar.

Dostum siz neden böyle anlamadan etmeden hemen yargılıyorsunuz? Aynı olay CS:GO için başıma geldi. Oyunu oynamadığım halde bir sabah kalktığımda VAC yediğimi gördim. Bak dikkatini çekiyorum (Oyunu Oynamadığım Halde). Geldim burada konu açtım ne yapabilirim diye herkes saçma sapan konuştu. Ya yardımcı olun adama ya da hiç yazmayın şu konulara.

22 Ocak 2023 tarihinde Valorant'dan kalıcı ban yedim. Yediğim banı ise 23 Ocak 2023 tarihinde oyuna girmeye çalışırken şok edici bir şekilde fark ettim. Oynadığım bilgisayar ise HWID ban yedi. Yediğim gün veya öncesinde hiçbir oyun atmamış olmama ve bilgisayarımda Valorant ile alakalı 3. parti bir uygulama olmamasına rağmen ban yemiş oldum.
Hemen önce bilgi sonra itiraz için destek talebi açtım. (1. dosya eki)

Eki Görüntüle 1649613

Görmüş olduğunuz üzere bu ekran görüntüsünde de olduğu gibi hileden(!) ban yemiş olduğum kesinleşti ve süre olarak 3 ay şeklinde belirtildi. Burası önemli.
Sonra itiraz için bir destek talebi daha açtım. (2. dosya eki)

Eki Görüntüle 1649614

Garip bir şekilde banımın süresi 3 aydan 4 aya çıktı. Oysaki ban yedikten sonra ne olur ne olmaz diyerekten hem bilgisayarımı formatladım hem de oyuna girmeyi denemedim. İtiraz mesajım ise dikkate bile alınmadı. Otomatik mesaj ile ve üstüne +1 ay daha ban yediğim ile kaldım.
Pes etmedim ve son destek talebimi de açtım. (3. dosya eki)

Eki Görüntüle 1649615

Bu sefer ilginçtir ki banımın süresi 3 aydan 1 aya indi. Tekrar otomatik bot mesajı yedim. Fakat en azından benim için 1 aya düşmesi 4 aydan daha iyiydi.

Özetle sormak istediğim soru şu; ben herhangi yasal olmayan bir hile kullanmamış olmama rağmen ban yerken, dereceli maçlarda hiçbir koruma yokmuş gibi hile açıp 40-50 vurup dalga geçen kişiler hiçbir zaman anında cezalandırma almıyor veya hiç yasaklanmıyor bile. Buna rağmen oynamaya çalışıyoruz ve haksız şekilde ban yiyoruz. Üstüne sorunumuza çözüm bile bulamıyorlar. Sürekli oto mesaj ile geçiştiriyorlar ve kafa karışıklığı yaratıyorlar.

Ben şimdi hangi mesajı ciddiye alacağım? Banım 3 ay mı, 4 ay mı yoksa 1 ay sonra mı açılacak?

Yorumlarınızı bekliyorum.

Dostum konuyu olabilecek en kötü yere açmışsın buranın üyeleri henüz durduk yere ban yemedikleri için nasıl bir şey olduğunu bilmiyorlar. Büyük ihtimal gelip seni hile kullanmakla suçlayacaklar.

Yok tek hesabım var zaten.

Hata olmuş olabilir ama işte Riot ne beklersin botlar cevap veriyor bir insan cevap verse bile ne diyeceğini ben sana söyleyim

Duyduğum haber için üzüldüm ama benim yapabileceğim hiçbir şey yok bu yasaklamalar sistem tarafından otomatik veriliyor kendine iyi bak ♥♥♥ diyecek.

Yeni konular

Geri
Yukarı