Valorant hata vermeden kapanıyor

Mrhnmk

Hectopat
Daha öncesinde aynı konuyu açtım lakin bir sonuca varamadım. Diğer konulara baktığımda birisi DDU ile ekran kartı sürücüsünü silip temiz kurulum yapınca sorunun geçtiğini söyledi. O yöntemi de denedim fakat halen sorunum devam etmekte Riot Games'e ticket yolladım. Lakin onların çözüm yöntemleri de bir işe yaramadı. Bugün yine aynı şekilde oyundan attı ve attıktan sonra not defterine CTRL+v yaptım. Aşağıdaki gibi bir sonuç çıktı.

Kod:
Fatal error!

Unhandled exception: Exceptıon_access_vıolatıon reading address 0xffffffffffffffff IP: 0x00007ff721a8b1ce.

0x00007ff721a8b1ce (module + 0x00000000036CB1CE) VALORANT-Win64-Shipping.exe!unknownfunction []
0x00007ff72260a817 (module + 0x000000000424A817) VALORANT-Win64-Shipping.exe!UnknownFunction []
0x00007ff72260ba74 (module + 0x000000000424BA74) VALORANT-Win64-Shipping.exe!unknownfunction []
0x00007ff72260bcf4 (module + 0x000000000424BCF4) VALORANT-Win64-Shipping.exe!UnknownFunction []
0x00007ff7213b85a9 (module + 0x0000000002FF85A9) VALORANT-Win64-Shipping.exe!unknownfunction []
0x00007ff72263176d (module + 0x000000000427176D) VALORANT-Win64-Shipping.exe!UnknownFunction []
0x00007ff72151739c (module + 0x000000000315739C) VALORANT-Win64-Shipping.exe!unknownfunction []
0x00007ff721512471 (module + 0x0000000003152471) VALORANT-Win64-Shipping.exe!UnknownFunction []
0x00007ffce3be26ad (module + 0x00000000000126AD) KERNEL32.DLL!unknownfunction []
0x00007ffce5e2a9f8 (module + 0x000000000005A9F8) ntdll.dll!UnknownFunction []

Crash in runnable thread rhıthread.

Biraz geç oldu kusura bakmayın belki çözmüşsünüzdür ama çözemediyseniz öncelikle tüm sürücülerinizin güncel olduğundan emin olun. Sonrasında Vanguard'ı silin ve valorantı çalıştırın vanguard yüklü olmadığı için istemcide vanguardı tekrar yükliyecektir. Yüklenmesini bekleyin ve oyuna tekrar girin. Vanguardı denetim masasına girip program kaldır kısmından RİOT VANGUARD yolundan kaldırabilirsiniz. Bu hata genelde Vanguard'dan kaynaklanıyor.

Biraz geç oldu kusura bakmayın belki çözmüşsünüzdür ama çözemediyseniz öncelikle tüm sürücülerinizin güncel olduğundan emin olun. Sonrasında Vanguard'ı silin ve valorantı çalıştırın vanguard yüklü olmadığı için istemcide vanguardı tekrar yükliyecektir. Yüklenmesini bekleyin ve oyuna tekrar girin. Vanguardı denetim masasına girip program kaldır kısmından RİOT VANGUARD yolundan kaldırabilirsiniz. Bu hata genelde Vanguard'dan kaynaklanıyor.
hocam dediğinizi yapacağım. Birde şöyle bir durum var. Sadece valorant oynarken oyundan atıyor ve her zaman bu hatayı vermiyor. Genellikle hata kodu vermeden oyundan atıyor.

yok hocam direk attı.

hocam dediğinizi yapacağım. Birde şöyle bir durum var. Sadece valorant oynarken oyundan atıyor ve her zaman bu hatayı vermiyor. Genellikle hata kodu vermeden oyundan atıyor.

yok hocam direk attı.
bu seferde sürekli oyun kendini yeniden başlatıyor.

hocam belki donanımda bir sıkıntı vardır diye düşünüyorum. O yüzden başka bir fps oyununda deniyorum ama oyundan atma gibi bir hata almıyorum. Dediğinizi yaptım lakin çözüm olmadı.

ilgilendiğiniz için teşekkür ederim. Riota bilet attım ama onlarda bir çözüm bulamadılar. En son ram testine soktum. Bilgisayarı lakin bir hata ile karşılaşmadım.Hani donanımda olsa sorun diğer oyunlarda da nüksetmesi lazım. Demekki oyundan kaynaklanan bir problem. Zaten sizin önerinizde oyunun kendi programıyla alakalı bir çözüm yoluydu. Silip tekrar yükleyeceğim ama yine çözüm olmayacak gibi 2 kere format attım pc ye oyunu sürekli onardım fln ama yok aynı hatayı veriyor. Biostan ram mhz ayarlarına erişemedim belki bundan kaynaklı bir problemdir. Yarın teknik servisi arayıp danışacağım.

Son düzenleme:

yok hocam direk attı.

bu seferde sürekli oyun kendini yeniden başlatıyor.

hocam belki donanımda bir sıkıntı vardır diye düşünüyorum. O yüzden başka bir fps oyununda deniyorum ama oyundan atma gibi bir hata almıyorum. Dediğinizi yaptım lakin çözüm olmadı.

ilgilendiğiniz için teşekkür ederim. Riota bilet attım ama onlarda bir çözüm bulamadılar. En son ram testine soktum. Bilgisayarı lakin bir hata ile karşılaşmadım.Hani donanımda olsa sorun diğer oyunlarda da nüksetmesi lazım. Demekki oyundan kaynaklanan bir problem. Zaten sizin önerinizde oyunun kendi programıyla alakalı bir çözüm yoluydu. Silip tekrar yükleyeceğim ama yine çözüm olmayacak gibi 2 kere format attım pc ye oyunu sürekli onardım fln ama yok aynı hatayı veriyor. Biostan ram mhz ayarlarına erişemedim belki bundan kaynaklı bir problemdir. Yarın teknik servisi arayıp danışacağım.
Dediğim gibi VANGUARD'ı sildiğinizde çözülmedi ise son olarak cmd'yi yönetici olarak çalıştırıp sfc /scannow yazıp entera basın. Tarama bittiğinde bilgisayarı yeniden başlatın. Ayrıca bilgisayarınızda windows defender harici bir antivürüs yazılımı varsa hepsini kaldırın.

@claus hocam yeni konu açamıyorum. Bu konuya bakar mısınız? diğer hata bildirimlerini görsel olarak ekledim.

Dosya Ekleri

• Application Error.png
    Application Error.png
    231,5 KB · Görüntüleme: 38
  • Critical Error.png
    Critical Error.png
    700,1 KB · Görüntüleme: 42
  • Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    72,9 KB · Görüntüleme: 35
  • Valorant APPCRASH Hatası.png
    Valorant APPCRASH Hatası.png
    196,8 KB · Görüntüleme: 40
Bu aralar bu sorun popülerleşti yine, kullanıcılar bu tarz hata alıyor. Sizin sistemde donanımsal bir arıza yok endişelenmeyin önceki konunuzda detaylıca bakmıştım oyun kaynaklı.
Sürücü bulma programı vs.kullandın mı ?
AIDA ile rapor gönderir misin ?

Bu aralar bu sorun popülerleşti yine, kullanıcılar bu tarz hata alıyor. Sizin sistemde donanımsal bir arıza yok endişelenmeyin önceki konunuzda detaylıca bakmıştım oyun kaynaklı.
Sürücü bulma programı vs.kullandın mı ?
AIDA ile rapor gönderir misin ?
Hocam sürücü bulma programı kullanmadan öncede bu sorun vardı. Yaklaşık 3 4 kere formatladım. Son olarak belki sürücü bulma programı çözüme ulaştırır diye yüklemiştim. Ama dediğim gibi sürücü bulma programı kullanmadan öncede aynı sorun vardı. Process monitor programı ile hata verdiği anda dosyayı sizlere iletecektim. Lakin oyun exesini uygulamaya eklediğim zaman oyunu açmıyor. AİDA için forumda bir yazı var mıdır?

Tüm sayfalar seçip yolla raporu.
O araçları önermiyoruz işimizi sağlama almak için sordum :D

Yeni konular

Geri
Yukarı