Valorant hesabını sattıktan sonra mağdur olmamak için neler yapılmalı?

Olay şöyle işliyor;
Sen siteye hesabını koyuyorsun. Ben gelip satın alıyorum. Para sitede kalıyor, senin hesabına geçmiyor. Ben aldıktan sonra sana "hesabınız satın alındı" diye bildirim geliyor (çoğu sitede). Sen de alıcı ile iletişime geçiyorsun. Hesabı devrediyorsun. Alıcı hesabı kendi üstüne aldıktan sonra "Hesabı aldım" diye siteye onay veriyor. Site de sana bakiyeni aktarıyor. Sonra sende bakiyieni çekiyorsun.

Hocam sizin dolandırıcılık konusunda bir bilginiz var mı? Ben hesabı devrettikten sonra “paramı istiyorum, hesabı geri aldınız” vs. derlerse mağdur olmam değil mi?

Sipariş başladığı andan itibaren bitimine kadar ekran kaydı al. Siparişi tamamladıma basınca alıcı onay vermesini istiyor. Alıcı onay vermez ise 24 saat içinde para hesabına geliyor. Herhangi bir iade istemesi olmasına karşı açıklamaya satın alımından itibaren ekran kaydı almazsanız iade yoktur yaz 3TL çekim ücreti var %8 komisyon.

Hocam, ben hesabı, maili ile birlikte teslim edeceğim ama şunu gördüm diğer forumlarda vs. alıcı tekrar satıcıya dönüş yapmış ve “hesaba giremiyorum, şifresi yanlış, paramı teslim edin yoksa sizi dava ederim” tarzı şeyler söylemiş. Forumu oluşturan satıcıya da vermediği takdirde 600 dolar para cezası olur demişler. Ben zaten oyunu bırakmayı düşünüyorum, parayı aldıktan ve harcadıktan sonra böyle bir durumla karşılaşmak istemiyorum.

Satma işlemini GameSatış adlı siteden yapmayı düşünüyorum, orası biraz daha güvenilir gibi geldi.

Bende GameSatış'ta yapıyorum dediğim gibi hocam siz hesabın mailini gerekli her şeyini ona verip sonra siz çalmak gibi boş işlerle uğraşmadığınız sürece hiçbir şey olmaz rahat olun.

Bende GameSatış'ta yapıyorum dediğim gibi hocam siz hesabın mailini gerekli her şeyini ona verip sonra siz çalmak gibi boş işlerle uğraşmadığınız sürece hiçbir şey olmaz rahat olun.
Hocam hesabı çaldırması durumunda geri alsın diye hesabın ilk bilgilerini alıcıya vereyim mi?

Hocam hesabı çaldırması durumunda geri alsın diye hesabın ilk bilgilerini alıcıya vereyim mi?

Hocam ilk bilgi derken? İşte gerekli ne varsa verin örnek veriyorum.

LoL hesabı sattım 80-90 levellik bayağı iyi bir hesap mailini kendisine veriyorum önce giriş yapıyor sonra LoL hesabını veriyorum daha sonra gamesatışa hesabı devrettiğimi bildiriyorum bu kadar o kendi üzerine alır almaz beni ilgilemez bundan sonra çaldırması onun sorunu sizin hesabınıza birisi erişebiliyor mu arkadaşınız falan?

Yeni konular

Geri
Yukarı