Valorant için 300-400 FPS arası sistem toplamak

Bütçe
Butcem 25k (30 a dogru esneyebilir)

Hocam bu sistem nasıl sizce?

Bayağı iyi hocam. Zaten bu bütçelerde 3070 Ti'dan güçlü AMD tarafında RX 6800XT var oda min 14K'den başlıyor 5600X filan anakart filan derken tek tek toplamaya çalışsak 20k buldu daha ortalıkda kasa SSD RAM yok :D

Arkadaslar oncelikle yardimlariniz icin cok tesekkur ederim. Son bir soru sormak istiyorum.

Bu sistemi almaya karar verdim ve ram'i 32gb'a yukseltmek istiyorum.

resimdeki ram'lerden hangisi ile yukseltmeliyim sizce ? mhz degerleri hakkinda pek bir bilgim olmadigi icin sormak istedim :D

Dosya Ekleri

• indir (1).png
    indir (1).png
    91,4 KB · Görüntüleme: 35
Parçaları ayrı ayrı alıp toplama mı yoksa tek bir siteden hazır sunulan bir sistem mi istiyorsunuz, bunu öğrenmek istemiş arkadaşlar. Atılan hazır sistemler işini fazlasıyla görecektir. Bununla beraber bence ayrı ayrı toplayıp aynı fiyata üst düzey işlemcili bir sistem dizmek esporculuk yolunda senin için daha da iyi olabilir. Çünkü Valorant işlemci ağırlıklı bir oyun.
Ekran Kartı 6999₺:
İşlemci 6370₺:
İşlemci Soğutucusu 826₺:
Anakart 1912₺:
RAM (2x8GB) 2028₺:
Kasa 900₺:
PSU 1066₺:
SSD 799₺:
Ekran kartını ben RX 6600XT yazdım ama sen istediğin daha yüksek bir modeli tercih edebilirsin. Sonuçta bütçenin bayağı altındayız zaten şu haliyle.

paylastiginiz sistemi 3070 ti ile upgrade etsem sistem ile uyumlu olur mu ?
Olur, problem olmaz. Bu arada haberin olsun çok uçmana gerek yok. 32GB RAM'e ihtiyacın yok. 16GB zaten fazlasıyla yeterli. Ekran kartına da o kadar bütçe ayırmana gerek yok bence espor için. AAA oyunlar da oynuyacaksan tabi başka. Son olarak monitörün var mı onun için de öneride bulunabiliriz. O da çok önemli.

Olur, problem olmaz. Bu arada haberin olsun çok uçmana gerek yok. 32GB RAM'e ihtiyacın yok. 16GB zaten fazlasıyla yeterli. Ekran kartına da o kadar bütçe ayırmana gerek yok bence espor için. AAA oyunlar da oynuyacaksan tabi başka. Son olarak monitörün var mı onun için de öneride bulunabiliriz. O da çok önemli.
ya bazen stres dagitmak icin rdr2 oynamak istiyorum belki onun icin ekran kartini yukseltebiliriz diye dusundum. monitoru ise bundan almayi dusunuyorum ;

ya bazen stres dagitmak icin rdr2 oynamak istiyorum belki onun icin ekran kartini yukseltebiliriz diye dusundum. monitoru ise bundan almayi dusunuyorum ;

Bütçe çıkıyorsa neden olmasın, çok güzel olur.
Monitör güzel, profesyonel bir monitör. CS:GO turnuvalarında direkt bu modeli kullanıyolar diye biliyorum. Kariyerinde başarılar diliyorum :) .

2x:
30000TL tutuyor.
Bu sistemi topla.

Yeni konular

Geri
Yukarı