Valorant için 4500 TL'ye sistem önerisi

Tekila

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
ögrenci
Bir akrabama bilgisayar alacağız, bütçe en fazla 4500 TL belki ekran dahil olursa 5000 olabilir. Sistemden bekledim fazla değil maksat Valorant gibi düşük sistem gerektiren oyunları oynatsın. Valorant'ta 1080P en düşük ayarlarda 110/130 FPS alabilecek bir sistem arıyorum, 120HZ monitör kullanmayacağız ama uzun ömürlü olsun istiyorum sistem. Valorant'ta gelecek güncellemeler ile performans düşmesi yaşanabilir sonuçta. Şimdiden teşekkürler. APU sistem de olabilir.

+8RAM eklemesi ile alabilirsiniz APU'dan daha iyi performans verecektir.
Eğer bütçe artarsa altta attığım iki sistemden birini alın.

Toplam fiyat 4400TL altı. Valorant CPU ağırlıklı bir oyun. APU böyle bir oyun için yeterlidir. 5600G işlemci ve A520m anakart oldukça güncel. MSİ kasa, o dandik Çin kasalarına bin basar. PSU da aynı şekilde. Seagate SSD kronik sorun barındırmıyor.

Toplam 4400TL altı.

Tek kanal RAM var performansı düşük olacaktır.
Ayrıca ileride ekran kartı takılmayacak ise APU sistem almanın bir mantığı yok RX560 sistem daha yüksek performans verecektir. Konu sahibi de ileride ekran kartı takacak gibi durmuyor.

Tek kanal RAM var performansı düşük olacaktır.
Ayrıca ileride ekran kartı takılmayacak ise APU sistem almanın bir mantığı yok RX560 sistem daha yüksek performans verecektir. Konu sahibi de ileride ekran kartı takacak gibi durmuyor.
R5 1200 RX560 gibi bir kartı Valorant oynarken besleyemez. RAM 3-4 ayda elektrik parasından çıkar. Ben bu sistemi önerirken Valorant baz aldım. Hocam dilerse RAM'i 2 kanal yapıp kaliteli bir sistem sahibi olabilir.

R5 1200 RX560 gibi bir kartı Valorant oynarken besleyemez. RAM 3-4 ayda elektrik parasından çıkar. Ben bu sistemi önerirken Valorant baz aldım. Hocam dilerse RAM'i 2 kanal yapıp kaliteli bir sistem sahibi olabilir.

Ha evet sadece Valorant oynayacak ise sizin dediğiniz sistem mantıklı genel anlamda söyledim ben. İşlemci ağırlıklı oyunlarda 5600G daha iyi performans verecektir ama GPU ağırlıklı oyunlar olarak öyle değil siz de biliyorsunuz zaten.

Geri
Yukarı