Valorant için MSI H610M-G ile Secure Boot açabilir miyim?

hexbreaker

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RAM: XPG Gammix D10 8x8GB Dual 3200MHz
SSD: Kioxia Exceria 500GB NVMe SSD
Ekran kartı: Msi Rtx 3050 Ventus 2X 8GB
Anakart: MSI Pro H610M-G DDR4
İşlemci:12th Gen Intel(R) Core(TM) i3-12100F
Meslek
Barmen
Merhaba arkadaşlar iyi Sosyaller, dün gece Valorant indirdim ve oyuna girince 2.fotoğraftaki hata ile karşılaştım, 1. fotoğrafta ise sistem bilgilerim var UEFI modülü ile yüklenmiş bir Windows 11 sisteme sahibim, MSI H610M-G anakart var fakat BIOS'a girip Secure Boot'u aktif etsem sıkıntı yaşar mıyım? Çünkü Secure Boot açıp tamamen siyah ekranda kalma sorunu yaşayan kullanıcılar var ve BIOS'a dahi giremiyorlar. Bu riski sizce ben de var mı?
TPM 2.0 Mecvut ve kullanılabilir;

t3.png

Dosya Ekleri

• t1.png
    t1.png
    36 KB · Görüntüleme: 22
  • t2.png
    t2.png
    9,8 KB · Görüntüleme: 36
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,

BIOS'a girip Secure Boot'u aktif etsem sıkıntı yaşar mıyım? Çünkü Secure Boot açıp tamamen siyah ekranda kalma sorunu yaşayan kullanıcılar var ve BIOS'a dahi giremiyorlar.

Demişsiniz de, her bilgisayarda sorunlar farklıdır. Mesela siz Secure Boot'u açtığınızda sorun yaşamayacaksınız. Deneyip görün. Bence sorun olacağını sanmıyorum.

Merhaba,

Demişsiniz de, her bilgisayarda sorunlar farklıdır. Mesela siz Secure Boot'u açtığınızda sorun yaşamayacaksınız. Deneyip görün. Bence sorun olacağını sanmıyorum.
Bu sorun Gigabyte anakartlarda var. MSI'da yaşayanı görmedim. Gönül rahatlığıyla açabilirsiniz.
Açtım ve hiç bir sorun yaşamadım yorumlarınız için teşekkür ederim. Bu sorun bence Windows'u CSM ile yükleyip daha sonrasında BIOS'tan UEFİ seçip ve ardından Secure Boot aktif eden kullanıcılarda oluyor. Sizce neden oluyor cidden merak ediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı