Valorant input lag hissiyatı

287352

Centipat
Merhaba. Arkadaşlar sorunum şu şekilde; Mesela poligan, ölüm maçı, ya da spike hücüm gibi modlarda oynadığım zaman hiçbir şekilde input lag hissiyatı yaşamıyorum. Fakat rekabetçi maçına girdiğim zaman oynarken gayet anlaşılır seviye de input lag olmaya başlıyor. Bu neden olabilir ?

144Hz ekran kartım NVIDIA GT1030, işlemcim %30-40 kullanımlarda ve ekran kartım %65-80 arası kullanımda oyun oynarken.

144Hz ekran kartım NVIDIA GT1030, işlemcim %30-40 kullanımlarda ve ekran kartım %65-80 arası kullanımda oyun oynarken.

Giriş gecikmesi olduğunu düşünmüyorum, oyunda genel bir problemde olabilir modeminden arayüze girip uPnP ayarını kapat gereksiz bir port yönlendirme olabilir belli durumlarda bu ayarı kapatmak çevrimiçi oyunlarda bağlantı sorunlarını giderebilir oyunda akıcılığı arttırır. Sonra bilgisayarı yeniden başlat...

Giriş gecikmesi olduğunu düşünmüyorum, oyunda genel bir problemde olabilir modeminden arayüze girip upnp ayarını kapat gereksiz bir port yönlendirme olabilir belli durumlarda bu ayarı kapatmak çevrimiçi oyunlarda bağlantı sorunlarını giderebilir oyunda akıcılığı arttırır. Sonra bilgisayarı yeniden başlat...

Birkaç gün deneyip yorum yapacağım.
Birkaç gün deneyip yorum yapacağım.
Fayda etmedi.

Son düzenleme:
Merhaba. Arkadaşlar sorunum şu şekilde; Mesela poligan, ölüm maçı, ya da spike hücüm gibi modlarda oynadığım zaman hiçbir şekilde input lag hissiyatı yaşamıyorum. Fakat rekabetçi maçına girdiğim zaman oynarken gayet anlaşılır seviye de input lag olmaya başlıyor. Bu neden olabilir ?
çözebildinmi acaba bendede aynı sorun var ?

Dostum bire bir aynı durumu yaşıyorum çözüm buldun mu ?
çözümü bulabildinizmi ?
Dostum bire bir aynı durumu yaşıyorum çözüm buldun mu ?
bulabilinmi hocam

Son düzenleme:
Arkadaşlar çözümü buldum, Valorant klasörüne girip arama kısmına .exe yazıyorsunuz, Win64 ile başlayanı ve Valorant Exe'ye tek tek sağ tık özellikler diyorsunuz, ardından tam ekran optimizasyonunu devre dışı bırak tikini işaretliyorsunuz, ardından yüksek DPI ayarlarını değiştire basıyorsunuz en alttaki tiki işaretleyip uygulama olarak ayarlıyorsunuz. Bu kadar.

Arkadaşlar çözümü buldum, Valorant klasörüne girip arama kısmına .exe yazıyorsunuz, Win64 ile başlayanı ve Valorant Exe'ye tek tek sağ tık özellikler diyorsunuz, ardından tam ekran optimizasyonunu devre dışı bırak tikini işaretliyorsunuz, ardından yüksek DPI ayarlarını değiştire basıyorsunuz en alttaki tiki işaretleyip uygulama olarak ayarlıyorsunuz. Bu kadar.
Bu işe yaramıyor

Sorun monitör, windows ve ekran kartı modeli ile alakalı.

Nvidia denetim masasında ölçeklendirme nasıl yapılacak diye bir kısım var masaüstü boyutunu ayarla sekmesinde orada gpu ve display seçeneği var normalde. "Gpu" yazıyorsa bu bahsettiğimiz olay oluyor.

xl2411z monitör ve gtx 970 kartım var bu ikilide malesef "display" seçeneği yok. Bu da nvidia ve windows 10 arasında bir sorun. (Win7de display seçeneği varmış denemedim ancak yabancı forumlarda öyle yazıyor.) Nvidia XL monitörlere bu seçeneği sunmuyor DVI ile bağlanıldığında.

Hdmi ile bağlandığımda display seçeneği çıkıyor ve bu bahsettiğimiz sorun olmuyor hdmi ile bağlandığım için hz 120 ye düşüyor ve fps 121 sabitlediğimde hele tertemiz ancak 144 e alıştığımdan benim için oynanabilir değil.

Yeni nesil monitör ve ekran kartlarında bu gpu ve display olayı çok farketmiyor diyorlar ancak bilmiyorum genel olarak sorun bu. Çakılı 300 fpsniz varsa bunların hiçbiri önemli değil tabii bu arada.

Yeni konular

Geri
Yukarı