Valorant küfürden dava açılır mı?

Merhaba, bugün Valorant adlı oyunda takımda silah ticareti olurken bir tane arkadaş " Ne çok konuştunuz susun lan biraz" gibi bir cümle kurdu ve ben de tepki olarak "Çok rahatsız olduysan sustur ne bu ilgi ***** " dedim. Bana küfretmedi ama kibirli bir tavırla konuşunca buna karşılık ben küfrettim ama kesinlikle dini ve tarihi değerlere veya ırkçı bir küfür etmedim. Benden isim soy isim ve il isteyince o an gerginlik ortasında ağzımdan çıktı ve nüfusa kayıtlı ilçemi söyledi 2 dk sonra bana sonra oyun sonu ekleyip "Evine tebligat kağıdı gelince göreceğim seni" gibi bir cümle kurdu. İtiraf ediyorum o an sinirle küfrettim fakat isim soy isim ve şehir bilgimden nüfusa kayıtlı ilçemi öğrenmesi beni tedirgin etti sizce dava edebilir mi buna benzer bir olay yaşayanınız veya bilgisi/fikri olan var mı? Ek olarak oyun için nickim ve kodumu da biliyor. Ve bu tartışma sesli sohbet üzerinden dönüyor.
Ahahahah. Hocam korkmayın bu kadar. Bedava indirilen paneller ile artık ölü veya yeni doğmuş bebeklerin bile kimlik, vesikalık, adres, telefonlarına ulaşılabiliyor. Arkadaşım uğraşıyor ondan biliyorum. Bende birisi gereksiz toxiclik yapınca yazıyorum arkadaşıma hemen bilgileri veriyor. Korktuyorum. Çünkü bazı insanlar gerçekten hak ediyor dostlar. Allah'a sövmek nedir yahu?

Sizin için demedim hocam yanlış anlaşılmasın.

Umarım adam sözünün eridirde evinin önüne bir kağıt gelir adam sana sus diyor sen onda küfür ediyosun.
Yaptığımın doğru olduğunu savunmuyorum ama oyun içerisinde paramın yetmediği operatör adlı silahı istemek gayet normal kaldı ki bu rekabetçi modda değil ve gayet oyun ona susturma hakkını tanımış. Spesifik olarak bana değil diğer kişilere de bu şekilde çıkış yapıp ilgi çekme çabasına ithafen ben agresif çıkıştım çünkü bize sus deme hakkına sahip değil kendi susturabilir.Üstüne kibirli ve aşağılayıcı oluşuna küfrettim sinirle bunu zaten söylüyorum. Bunun yargısı size mi düştü burda bol keseden konuşuyorsunuz? Komiksiniz.

Panel kullanmıyor olsa bile oyunda küfür ettiğiniz adama kişisel bilgilerinizi vermek pek zekice bir hareket değil.
Haklısınız bu konuda o anlık gerginlik ortamında beyin doğru çalışmıyor açıkçası.

Yaptığımın doğru olduğunu savunmuyorum ama oyun içerisinde paramın yetmediği operatör adlı silahı istemek gayet normal kaldı ki bu rekabetçi modda değil ve gayet oyun ona susturma hakkını tanımış. Spesifik olarak bana değil diğer kişilere de bu şekilde çıkış yapıp ilgi çekme çabasına ithafen ben agresif çıkıştım çünkü bize sus deme hakkına sahip değil kendi susturabilir. Üstüne kibirli ve aşağılayıcı oluşuna küfrettim sinirle bunu zaten söylüyorum. Bunun yargısı size mi düştü burada bol keseden konuşuyorsunuz? Komiksiniz.

Dostum sende ona küfür etmek yerine onu susturabilirdin? Şimdi ben mi komiğim sen mi? Umarım o adam sizinle güzel bir uğraşırda bir daha önünüze gelene küfür edemezsiniz umarım size güzel bir ders verir :).

Geri
Yukarı