Çözüldü Valorant makro yapmak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

BlackCaT

Kilopat
Yer
İstanbul
Bloody T70 modelini aldım. Driverı kurdum içince 4 mod mevcut Core 1, 2, 3, 4 1 ve 2 bedava 3 ile 4 1000TIK beleş sonra 10dolar. Core 2'de tuşların bazıları 1 numaralı 2 sol klik ateş 3 numara 4 kere ateş ediyor bunları kullanmanın bir ban sebebi var mıdır? Sonuçta fare üzerindeki tuşlardan faydalanıyorum onun için tasarlanmış?

2. olarak Core 3 ve 4'te adamlar macro kodu yapmışlar. Mermiler tek yere toplanıyor otomatik spray yapıyor. Bunu kullanmak ban sebebi midir? Oyun mouse driver'ından macro kullandığımı anlayabilir mi? Ek bir program kurmayacağım.

Hocam driver falan kurmadım ben 2 farklı mouse kullandım. G300S'te de Steelseries Rival 600'de de makro kullandım ve kendi uygulamalarından yaptım. Herhangi ek bir indirme yapmıyorsunuz. Mouseta bulunan tuşa bastığınızda daha fazla basması için komut veriyorsunuz. Yani aldığınız mousenin size sunduğu bir imkan bu. Ek olarak driver kurma gibi bir durum söz konusu değil. Belki bazı mouselar öyledir ama Logi ve SS de değil.
Hocam şimdi mouse siparişi vereceğim bloody t70 alacağım gönlüm g102'den yana orta parmağımdan bileğime metre dayadım ölçtüm 20-21cm çıktı logitech g102 uzunluğu 11.6cm bloody ise 12,7cm ne yapmalıyım sizce konu dışı oldu ama olsun

@Aqff Cevabınıza güldüm. Atış makroları bütün FPS oyunlarında yasaktır. Bunun tespiti sadece güvenlik duvarı tarafından yapılmaz. Oyun içerisinde mermilerin gitme şekli bellidir. Bu videolar ile de tespit edilebilir. Bu yüzden tespit edilmesi durumunda gereken cezayı alır!
Hocam makrodan bahsediyoruz. Aim hackten değil.
Hocam şimdi mouse siparişi vereceğim Bloody T70 alacağım gönlüm G102'den yana orta parmağımdan bileğime metre dayadım ölçtüm 20-21cm çıktı Logitech G102 uzunluğu 11.6cm Bloody ise 12, 7cm ne yapmalıyım sizce konu dışı oldu ama olsun.

Hocam o size bağlı. El büyüklüğü önemli ama asıl önemli olan mouse tutuş şekliniz. Yani net bir şey diyemem bu konuda. İnternetten videolar izleyip iyice yorum sahibi olup ondan sonra alın. Sonrasında ufak pişmanlıklara gerek kalmasın :D.

Yıllarca bu işlerin içinde bulundum. Oyunlarda makro kullanımı yasaktır, istisna oyunlar hariç. Bunu fare sunuyor diye bir savunma yok. Bunu oyunun sistemi bulamıyor olabilir veya oyun içerisinde tespit edilemiyor da olabilir fark etmez. Bunu kullandığınız tespit edilirse ceza alırsınız. Sen kullan kimse tespit edemesin, ben senin kullandığını kanıtlarsam hesabın ceza alır. Bu serbestmiş gibi insanları yanlış yönlendirmeyin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yıllarca bu işlerin içinde bulundum. Oyunlarda makro kullanımı yasaktır, istisna oyunlar hariç. Bunu fare sunuyor diye bir savunma yok. Bunu oyunun sistemi bulamıyor olabilir veya oyun içerisinde tespit edilemiyor da olabilir fark etmez. Bunu kullandığınız tespit edilirse ceza alırsınız. Sen kullan kimse tespit edemesin, ben senin kullandığını kanıtlarsam hesabın ceza alır. Bu serbestmiş gibi insanları yanlış yönlendirmeyin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Hocam uzun yıllar oynamamdan ve benden önce de abimin oynamasından ve bu yıllar boyu süren süreçte tek bir ban olayı yaşamamamızdan kaynaklı böyle düşünüyordum. Sadece abimde değil kullanan çok arkadaşım var ve mouse driverından yapıldığı için ban gerektirmediğini düşünüyordum. Ancak belli ki varmış. @BlackCaT 'ten de sizden de özür diliyorum. Haksız rekabet sağladığının farkındaydım zaten ama ek bir driver kullanılmadığından yani mousenin kendi özelliği olduğu için ban olmadığını düşünüyordum. Yanlış düşünmüşüm. Yanlış bilgi verdiğim için tekrardan kusura bakmayın.

Domeniconun ban sebebine gelecek olursak mouse veya klavye kısaca donanım macrosu yüzünden ban yemedi. Donanım macrosunun aksine 3. parti yazılım olarak görünen harici bir macro programı veya pedal kullanımı yüzünden ban yedi. Herhangi bir donanım macrosunun o şekilde minor yapması mümkün değil.

@Aqff cevabınıza güldüm. Atış makroları bütün FPS oyunlarında yasaktır. Bunun tespiti sadece güvenlik duvarı tarafından yapılmaz. Oyun içerisinde mermilerin gitme şekli bellidir. Bu videolar ile de tespit edilebilir. Bu yüzden tespit edilmesi durumunda gereken cezayı alır!

Ben makroyu valorannta bombayı kurmak ya da imha etmek için kullansam ceza alır mıyım yapan YouTuber gördüm.

Hocam driver falan kurmadım ben 2 farklı mouse kullandım. G300S'te de Steelseries Rival 600'de de makro kullandım ve kendi uygulamalarından yaptım. Herhangi ek bir indirme yapmıyorsunuz. Mouseta bulunan tuşa bastığınızda daha fazla basması için komut veriyorsunuz. Yani aldığınız mousenin size sunduğu bir imkan bu. Ek olarak driver kurma gibi bir durum söz konusu değil. Belki bazı mouselar öyledir ama Logi ve SS de değil.
SteelSeries rival600 mouse var mermiler dağılmasın diye macro nasıl ayarlanıyor mesela valorant için ve her silahınki farklı değil mi

SteelSeries rival600 mouse var mermiler dağılmasın diye macro nasıl ayarlanıyor mesela valorant için ve her silahınki farklı değil mi
Mermiler dağılmasın diye makro kullanmadım yukarıda da belirttiğim gibi atadığınız mouse tuşuna bastığınızda daha fazla basması için kullandım. Dediğiniz olayın makro kullanılarak yapılacak bir şey olduğunu düşünmüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı