Valorant neye göre eşleştirme yapıyor?

Barisdkmn

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i5 11400f
Rx 6600
Meslek
Öğrenci
2 hesabım var ve ikisinde de %90 ben oynuyorum. Biri kuzenimin hesabı. Kuzenimin hesabında asil olduğu için onda oynamayı seviyorum ve o hesapta platin 1 oldum. Ana hesabımda ise gümüşte takılı kalmış durumdayım. Son günlerde birlikte girelim dedik fakat birlikte eşleşemiyorduk kademe farkından dolayı. Ardından gümüş 3 olursam oynayabiliriz diye düşündüm çünkü kuzenimin hesabında altın 3 iken oynayabiliyorduk. Gümüş 3 oldum ve birlikte oynayabilmemiz için altın olmam gerektiğini öğrendim. Ardından bu çok kafama yatmadı ve kariyerime bakmaya karar verdim. Aklımdaki soru ise şu. Madem bu oyunda gümüş 2 bir oyuncu ile platin 1 bir oyuncunun birlikte oynamasına izin verilmiyor, benim karşıma gümüş 2 rankta neden platinler geliyor? Bu bir hata mı yoksa eşleştirme konuşunda bilmediğim bir şey mi var? Bir yerde Win streak olduğu zaman veya rank atlama maçlarında daha zorlu rakip geldiğini duymuştum fakat platin olan hesapta karşıma her zaman daha düşük ranklılar geliyor. Bunun sebebi tam olarak nedir? Uzattıysam kusura bakmayın neden merak ettiğimi açıklamak istedim.

Bu arada ana hesabımda neredeyse tüm rank maçlarına baktım. Win veya lose fark etmeksizin maçların %80'inde rakibin rank ortalaması bizim takımdan daha yüksek.

Dosya Ekleri

• 1658971899878.png
    1658971899878.png
    2 MB · Görüntüleme: 37
Son düzenleyen: Moderatör:
Elosu düşüktür yüksek hesabın veya Plat 1 adam gold 1 adamla girmişte olabilir gece ise yeterince oyuncu olmayabilir bunlar olabilir. Arada da çok bir fark yok 2 lig önümde adam atıyor bana.

Elosu düşüktür yüksek hesabın veya Plat 1 adam Gold 1 adamla girmişte olabilir gece ise yeterince oyuncu olmayabilir bunlar olabilir. Arada da çok bir fark yok 2 lig önümde adam atıyor bana.

O zaman neden plat 1 arkadaşımla giremiyorum.

İsyan ettiğin şeye bak lig yükselmek istiyorsan üstündekilere yenmek zorundasın zaten. Al bana gelenlere bak Neonum. Eki Görüntüle 1466688

Anlatmak istediğim şey tam olarak bu zaten 2 hesabım var birinde rahat lig yükselebilirken diğerinde gümüşte takılı kaldım. Gümüş hesapta rakibe plat verirken plat hesapta rakibe Gold Silver veriyor. Hadi bunu kabullendim madem oyun bu kadar elo farkı olan rakipler veriyor, neden arkadaşımla aramdaki fark eşleştirilen rakiplerinkiyle daha azken birlikte giremiyouz?

Yeni konular

Geri
Yukarı