Valorant Optimizasyon Düzeldi mi?

Bir tane laptop incelemesine baktım. RTX 3060 var fakat MUX Switch desteği yok. Adam 180 FPS'i görüyordu. Bu oyun optimizasyon olarak sıkıntılı. Vanguard desen zaten %20 CPU kullanıyor iyice işlemciyi yoruyor.

R6 da DLSS işe yarıyordu. Bence R6 çok da yüksek sistem isteyen bir oyun değil. Şu anki laptopum 70FPS açıyorsa birçok PC sıkıntısız açar diye düşünüyorum.
İntel HD 4000 ile 54fps rahatça oynuyordum "Bu oyun optimizasyon olarak sıkıntılı" cümlesini biraz daha açarmısınız hocam?

Intel HD 4000 ile 54FPS rahatça oynuyordum "bu oyun optimizasyon olarak sıkıntılı" cümlesini braz daha açar mısınız hocam?

Oyun birçok sistemde vermesi gereken FPS'i vermiyor. 3060 kullanan arkadaşımın CS de 400FPS alırken Valorant'ta 250 alması yeterli bir sebep bence. Veya bir oyunun anti cheatinin %20 CPU kullanmasıda bir sorun olabilir. Hani oyunda grafik var desem oda yok.
Ben şahsen laptopumda drop yememek için bir sürü ayar yaptım.

Oyun birçok sistemde vermesi gereken FPS'i vermiyor. 3060 kullanan arkadaşımın CS de 400FPS alırken Valorant'ta 250 alması yeterli bir sebep bence. Veya bir oyunun anti cheatinin %20 CPU kullanmasıda bir sorun olabilir. Hani oyunda grafik var desem oda yok.
Ben şahsen laptopumda drop yememek için bir sürü ayar yaptım.

Sistemde RTX 3060 veya 1050 Ti olması yüksek ayar harici pek fark etmiyor biliyorsun.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Optimizasyon sorunu 2020 Nisan / Kapalı Beta zamanlarında vardı. Çözüleli çok oldu.

Ortalama bir CPU'yla 400-500 FPS oynuyor millet bu oyunu. Ne sorunu?

Optimizasyon sorunu 2020 Nisan / Kapalı Beta zamanlarında vardı. Çözüleli çok oldu.

Ortalama bir CPU'yla 400-500 FPS oynuyor millet bu oyunu. Ne sorunu?

Benim zamanında 1200 TL'ye aldığım 3300X bile 250-300 FPS çiziyor, ki giriş seviyesi işlemci bu da. Bundan önce kullandığım 5 yaşındaki 1500X de 150 FPS ortalaması görüyordu.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Benim zamanında 1200 TL'ye aldığım 3300X bile 250-300 FPS çiziyor, ki giriş seviyesi işlemci bu da. Bundan önce kullandığım 5 yaşındaki 1500X de 150 FPS ortalaması görüyordu.

Kesinlikle. 144 Hz için Ryzen 1000/Intel 7000'ler bile yeterli. 60 FPS için daha da düşüyor gereksinimler.

Ekran kartından söz etmedim bile. Oyun kartı kokluyor sadece. 1050 Ti ve 3070'in FPS farkı yok neredeyse. :D

Hocam konunun çok farklı bir yerindesiniz siz :). Sürekli güncellenen, sürekli dinamik kalan ve yeni varyasyonlar eklenen bir oyunu yıllarca aynı sistemle aynı performansla oynayamazsınız. Örneğin 10 yıl önce aldığınız PC ile şu an Valorant'ı iyi bir performansla oynayabilir misiniz? Hayır tabii ki. Benim anlatmak istediğim olayda bu. Oyun güncellendikce mevcut elde bulunan sistem eğer orta halliyse zamanla performans düşüşü olacaktır bu da oyunun değil bilgisayarın sorunu olacaktır. :)
Evet hocam ama fortnite'a falan valoranta göre çok daha büyük güncellemeler geliyor ama bu kadar fps düşmüyor, kesinlikle ikisinde de sorun var.

Ya bende sıkıntı var ya da oyun bozuk 400 FPS kulanıyordum 200'e düştü bir anda ama arkadaşlarımla karşılaştırıyorum onların PC daha kötü benden iyi FPS alıyolar farklı oyunlarda test ediyoruz ben daha alıyorum Valorant bozuk bence.

Ya bende sıkıntı var ya da oyun bozuk 400 FPS kulanıyordum 200'e düştü bir anda ama arkadaşlarımla karşılaştırıyorum onların PC daha kötü benden iyi FPS alıyolar farklı oyunlarda test ediyoruz ben daha alıyorum Valorant bozuk bence.

Sende sıkıntı var daha yeni oynadım 500-600 FPS yılan gibi akıyor. 🐍

Artı -1 Eksi

Geri
Yukarı