Valorant oynanırken FPS kilitleyince sıcaklık değeleri neden çok fazla düşer?

Hocam kartınız 4060 seviyesinde ve 550W PSU kullanıyorsunuz ben sorunun bundan olduğunu düşünüyorum en az 650W çıkmanız lazım.

Anlıyorum fakat almadan önce yeteceğine dair çokça görüş vardı yetmez diyenine rastlamadım ayrıca işlemci test sırasında veya oyun oynarken hiç takılmaması dediğiniz olayı düşürür nitelikte değil mi?

Arkadaşlar merhaba, Ryzen 5600 ve RX7600 bir sistem kullanmaktayım. Oynadığım oyunlarda örneğin Valorant'ta FPS kilitlemezsem sıcaklık değerlerim işlemcide 70-75, ekran kartında da 70-75 arası oluyor fakat FPS 300 kitlersem ekran kartı 45-50, işlemci de 55-60 derece de kalıyor. Sorum şu FPS kilitlemediğim zaman oyunlardan çıktıktan sonra PC anlık kilitleniyor ve reset atarak devam ediyorum (her oyunda olmuyor şu ana kadar sadece Valorant ve CS2 de denk geldim). FPS kitlediğim zaman hiçbir şey olmuyor. Burada anlamadığım kısım FPS kilitlemeden önceki aldığım değerlerin aslında normal sayılabilmesi? Yorumlarınızı bekliyorum.

Kendini daha az yoruyor bu şey gibi,
Son gücünle koşmak var normal koşmak var.

Anlıyorum fakat almadan önce yeteceğine dair çokça görüş vardı yetmez diyenine rastlamadım ayrıca işlemci test sırasında veya oyun oynarken hiç takılmaması dediğiniz olayı düşürür nitelikte değil mi?

Hocam ucu ucuna besliyor olabilir ya da Power yetmediği için kart sürekli düşük devirde çalıştığı için bu durumlar yaşanıyor olabilir.

Hocam ucu ucuna besliyor olabilir ya da Power yetmediği için kart sürekli düşük devirde çalıştığı için bu durumlar yaşanıyor olabilir.

Ekran kartı tam performans gösteremiyor ve düşük devirde çalışıyor bu yüzden olduğunu düşünüyorum bu yüzden kilitlenme ve ısı artışının olduğunu düşünüyorum çünkü fanlar devirini hızını artıramıramıyor ve ekran kartı 70 derecelere çıkıyor ve Valorant'tan bahsediyoruz ekran kartınız 60 dereceye bile çıkmaması lazım kartınız çok güçlü ve Valorant'ı bırakın RDR gibi oyunlarda 65-70 derecelerde dolaştığını duydum ileride Power'den kaynaklı belki crash bile yiyebilirsiniz.

Ekran kartı tam performans gösteremiyor ve düşük devirde çalışıyor bu yüzden olduğunu düşünüyorum bu yüzden kilitlenme ve ısı artışının olduğunu düşünüyorum çünkü fanlar devirini hızını artıramıramıyor ve ekran kartı 70 derecelere çıkıyor ve Valorant'tan bahsediyoruz ekran kartınız 60 dereceye bile çıkmaması lazım kartınız çok güçlü ve Valorant'ı bırakın RDR gibi oyunlarda 65-70 derecelerde dolaştığını duydum ileride Power'den kaynaklı belki crash bile yiyebilirsiniz.
Peki kesinlikle ondan kaynaklı olduğunu nasıl öğrenebilirim

Geri
Yukarı