Valorant oynanırken sistem birden kilitleniyor

efeleow

Decapat
Yer
Balıkesir
Daha fazla  
Meslek
Prodüktör
Arkadaşlar Valorant oynarken sistem bir anda kilitleniyor ve 10-15sn sonra yeniden başlıyor. Bu ikinci kez başıma geliyor aynısı geçen hafta da başıma gelmişti ve yeniden başlayınca AMD'den şöyle bir uyarı geliyor;

1715985829472.png

Sıfır RPM özelliğini kapatmak için kendi fan ayarımı kullanıyorum ancak ondan dolayı olduğunu düşünmüyorum ve ekran kartı sıcaklığım fan açıkken 39 Derece'de stabilken şu an 42-43 derece boşta gözüküyor.
Sizce neden kaynaklı?

Dosya Ekleri

• Screenshot_449.png
    Screenshot_449.png
    131,4 KB · Görüntüleme: 77
Son düzenleyen: Moderatör:
Bende RX 570 var bazen sistem çöküyor falan sonra bilgisayar açılınca ayarlar sıfırlandı falan diyor arkadaşta dediği gibi. Bende sök çıkar yaptığımda düzelmişti.

Ekran kartı söketinin arasına en ufak toz girdiğinde temassızlık yapabiliyor. O yüzden çıkartıp hem ekran kartının fan ızgarasını ve söketini temizlemek önemli.

DDU ile sürücüyü kaldırdıktan sonra tekrar kur. Kurulumdan sonra aşağıdan wushowhide'ı indir. Hide Updates seçeneğinden AMD sürücülerini işaretleyip gizle sonra bir daha wattman hatası almazsın muhtemelen.

Arkadaşlar Valorant oynarken sistem bir anda kilitleniyor ve 10-15sn sonra yeniden başlıyor. Bu ikinci kez başıma geliyor aynısı geçen hafta da başıma gelmişti ve yeniden başlayınca AMD'den şöyle bir uyarı geliyor;

Eki Görüntüle 2198218

Sıfır RPM özelliğini kapatmak için kendi fan ayarımı kullanıyorum ancak ondan dolayı olduğunu düşünmüyorum ve ekran kartı sıcaklığım fan açıkken 39 Derece'de stabilken şu an 42-43 derece boşta gözüküyor.
Sizce neden kaynaklı?
Bu amd güçlü kartlar üretiyor. Bir türlü driver sorunlarını çözemedi. İlk ve bir kere 6900 xt aldım. Pişman olup sattım. Amd nin yakınından bile geçmem. Sizde gecmeyin..

Yeni konular

Geri
Yukarı