Valorant oynarken bilgisayarım kapanıyor

Tugra yoruk

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba Valorant oynarken maçın ortasında bilgisayarım kapanıyor ayarlardan görüntü kalitesi ve grafikler hariç her şeyi kısınca sorun ortadan kalkıyor driverleri güncelledim bilgisayarı formatladım ama bir çözüm bulamadım yardımcı olursanız sevinirim.

Bilgisayarın çok ısındığı için kapanıyordur. MSI Afterburner indir kaç derecede kapandığını takip et. İşlemciden mi kaynaklı yoksa ekran kartından mı? Bunu test et.

Merhaba Valorant oynarken maçın ortasında bilgisayarım kapanıyor ayarlardan görüntü kalitesi ve grafikler hariç her şeyi kısınca sorun ortadan kalkıyor driverleri güncelledim bilgisayarı formatladım ama bir çözüm bulamadım yardımcı olursanız sevinirim.

Hocam PC çöküyor olabilir sistem bilgilerinizi verirseniz iyi olur :D

Bilgisayarın çok ısındığı için kapanıyordur. MSI Afterburner indir kaç derecede kapandığını takip et. İşlemciden mi kaynaklı yoksa ekran kartından mı? Bunu test et.
Hocam valorant açıkken mi yapayım bu işlemi

Sapphire RX580 4 GB ekran kartı
Ryzen 5 1600 işlemci
Anakart Gigabyte B450M S2H.
Corsair venglace 16 GB RAM 2x8
Cooler Master 750W PSU
Seagate Barracuda 1 TB 7200 RPM HDD.

Hocam Valorant açıkken mi yapayım bu işlemi.

Sapphire RX580 4 GB ekran kartı.
Ryzen 5 1600 işlemci.
Anakart Gigabyte B450M S2H.
Corsair venglace 16 GB RAM 2x8.
Cooler Master 750W PSU.
Seagate Barracuda 1 TB 7200 RPM HDD.

Hocam sisteminiz yeterli bence PC deki termal macunu yenileyin eskimiş veya hatalı olabilir ani sıcaklık artışı ile kapanıyor olabilir.

Hocam sisteminiz yeterli bence PC deki termal macunu yenileyin eskimiş veya hatalı olabilir ani sıcaklık artışı ile kapanıyor olabilir.
Hocam termal macunu yeni değiştirdim.

IMG_20210312_135249.jpg

IMG_20210312_135631.jpg

IMG_20210312_135301.jpg

Birde dediğim gibi diğer ayarları açınca fanlar iyice hızlanıyor ve bilgisayarda bir süre sonra ekran gidiyor

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı