Çözüldü Valorant oynarken CPU kullanımı %100 normal mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Benim işlemcide 3300X %70 80 kullanıyor. Sıcaklık değeri gibi kullanması gereken belirli değerler mi var? Normal değil mi bendeki ?
Evet, belirli değerler var. Mesela işlemci kullanımı %100 iken ekran kartı kullanımı %60-70 falan ise bu durum pek normal değildir. Benim işlemcim Ryzen 3 3100, ekran kartım ise GTX 1660 Super, oyuna 1 haftadır girmedim. En yüksek ayarlar işlemci kullanımım %30, ekran kartım ise %50-60 falan diye hatırlıyorum. Konu sahibinin Shiftdelete forumunda açtığı konudaki bir arkadaş güncellemeden sonra olduğunu söyledi. Oyuna bir güncelleme mi geldi? Başka oyunlarda olmuyorsa, sadece Valorant'da bu durum oluyorsa pek takılmamak gerek. Oyuna gelen bir güncelleme oyunun optimizasyonunu bozmuş olabilir. Böyle bir durum söz konusuysa yakında bu durumu çözerler. Ayrıca konu sahibi sürücüleri güncellemeyi unutmasın, bir nebze olsa da etki edebilir.
İ5-8300H işlemci yeter mi? GPU 1050. Drop sorunu falan yaşamıyorum.
Hayli hayli yeter o işlemci o oyuna, bir ara i5-8300H - GTX 1050 Ti - 16 GB RAM laptop kullandım, kullanımları hatırlamıyorum ama %50'nin altıydı CPU kullanımı. Elimde şu an Ryzen 3 3100 - GTX 1660 Super - 16 GB RAM bilgisayar var, CPU'nun %30'unu falan kullanıyor.

Hayli hayli yeter o işlemci o oyuna, bir ara i5-8300H - GTX 1050 Ti - 16 GB RAM laptop kullandım, kullanımları hatırlamıyorum ama %50'nin altıydı CPU kullanımı. Elimde şu an Ryzen 3 3100 - GTX 1660 Super - 16 GB RAM bilgisayar var, CPU'nun %30'unu falan kullanıyor.
Shiftdelete'de aynı konuyu açtım. Orada da sorun yaratmaz falan dediler. Anlamadım gitti.
Oyun ayarları en düşükteyse GPU yerine CPU'ya yükleniyor olabilir.
En yüksekte.

Yeni konular

Geri
Yukarı