Çözüldü Valorant oynarken CPU kullanımı %100 normal mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Benim işlemcide 3300X %70 80 kullanıyor. Sıcaklık değeri gibi kullanması gereken belirli değerler mi var? Normal değil mi bendeki ?
Evet, belirli değerler var. Mesela işlemci kullanımı %100 iken ekran kartı kullanımı %60-70 falan ise bu durum pek normal değildir. Benim işlemcim Ryzen 3 3100, ekran kartım ise GTX 1660 Super, oyuna 1 haftadır girmedim. En yüksek ayarlar işlemci kullanımım %30, ekran kartım ise %50-60 falan diye hatırlıyorum. Konu sahibinin Shiftdelete forumunda açtığı konudaki bir arkadaş güncellemeden sonra olduğunu söyledi. Oyuna bir güncelleme mi geldi? Başka oyunlarda olmuyorsa, sadece Valorant'da bu durum oluyorsa pek takılmamak gerek. Oyuna gelen bir güncelleme oyunun optimizasyonunu bozmuş olabilir. Böyle bir durum söz konusuysa yakında bu durumu çözerler. Ayrıca konu sahibi sürücüleri güncellemeyi unutmasın, bir nebze olsa da etki edebilir.
İşlemci sürücüsünü nasıl nereden güncelleyebilirim? Diğer oyunlarda da böyle ne yapmalıyım acaba işlemciye zarar verir mi?
Ekran kartını sitesinden güncelle, anakartın hangi markaysa o markanın sitesine gir, orada bir çok sürücü setup.exe şeklinde var. Onları kur. İşlemci sürücüsü orada mı bilmiyorum, bu işlerden de pek anlamam, Intel otomatik sürücü algılama gibi bir şey vardı galiba, onu kullanabilirsin. ayrı konu açabilirsiniz bunun için.

Ekran kartını sitesinden güncelle, anakartın hangi markaysa o markanın sitesine gir, orada bir çok sürücü setup.exe şeklinde var. Onları kur. İşlemci sürücüsü orada mı bilmiyorum, bu işlerden de pek anlamam, Intel otomatik sürücü algılama gibi bir şey vardı galiba, onu kullanabilirsin. ayrı konu açabilirsiniz bunun için.
Güncelledim ama aynı sonuç. İnternetten biraz araştırdım. Ama o videolarda drop sorunları falan yaşattığı söyleniyordu. Bende o ypk. O yüzden ne yapsam bilemedim.
f.PNG

Bu ayın 24'ündeki değerler.
Ekran Alıntısıç.PNG

Bu ise 26'sı. Ne olduysa o arada olmuş.

Güncelledim ama aynı sonuç. İnternetten biraz araştırdım. Ama o videolarda drop sorunları falan yaşattığı söyleniyordu. Bende o ypk. O yüzden ne yapsam bilemedim.
Eki Görüntüle 683243
Bu ayın 24'ündeki değerler.
Eki Görüntüle 683244
Bu ise 26'sı. Ne olduysa o arada olmuş.
Antrenman moduna girdim, işlemci %50 kullanılıyordu, ekran kartı ise %80 civarı kullanılıyordu. Önceden daha azdı diye hatırlıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı